Щодо розгляду Київським ТВ АМКУ справи у зв’язку з невиконанням Закону про доступ

Київським ТВ АМКУ розглядається справа у зв’язку з невиконанням Закону про доступ.

Як встановлено Відділенням, КП «Київміськсвітло» на договірних засадах надаються суб’єктам господарювання послуги, зокрема з: розміщення електричного кабелю на конструкціях технологічних мереж зовнішнього освітлення; розміщення оптоволоконного кабелю на конструкціях технологічних мереж зовнішнього освітлення; обслуговування об’єктів зовнішнього освітлення; видачі технічних умов та погодження проектів тощо.

04.06.2017 набув чинності Закон про доступ, яким визначені граничні розміри плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта доступу.

Однак, у Відділення відсутня інформація про те, що тарифи на послуги КП «Київміськсвітло» приведені у відповідність до вимог Закону та що підприємством вносилися будь-які зміни до договорів, укладених з підприємствами та організаціями, які використовують мережі зовнішнього освітлення для розміщення електричного та оптоволоконного кабелів на конструкціях технологічних мереж зовнішнього освітлення, які обліковуються на балансі КП «Київміськсвітло».

Адміністративною колегією Відділення КП «Київміськсвітло» було надано обов’язкові для розгляду рекомендації від 30.11.2017 № 29-рк припинити дії, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом приведення вартості послуги з надання в користування мереж зовнішнього освітлення для розміщення електричного та оптоволоконного кабелів на конструкціях технологічних мереж зовнішнього освітлення, в межах території м. Києва, де розташовані мережі зовнішнього освітлення, які обліковуються на балансі КП «Київміськсвітло», до економічно обґрунтованого рівня згідно з вимогами законодавства, див. http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=87614&schema=kyivr .

Проте, зазначені рекомендації адміністративної колегії Відділення КП «Київміськсвітло» не виконало.

У зв’язку з цим, розпорядженням адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення від 20.03.2018 № 12-р розпочато розгляд справи за ознаками вчинення КП «Київміськсвітло» порушення законодавства про захист економічної конкуренції, див. http://www.amc.gov.ua/amku/control/kyivr/uk/publish/article/88034