Законопроєкт Про критичну інфраструктуру №5219 суперечить Євродирективі і викличе зростання вартості товарів і послуг

ІнАУ направила листи до двох парламентських комітетів:

 

Листи містять зауваження до законопроєкту №5219 Про критичну інфраструктуру, який було прийнято у першому читанні 29.06.2021. Законопроект серед іншого запроваджує ще одного регулятора - Національну комісію з питань захисту критичної інфраструктури, і передбачає значні зобов’язання і штрафи на операторів основних послуг.

 

ІнАУ звертає увагу законодавців, що законопроект №5219 суперечить європейській Директиві 2016/1148 від 06.07.2016 про заходи для високого спільного рівня безпеки мережевих та інформаційних систем. Ця Директива прямо вимагає уникнути покладання непропорційного фінансового та адміністративного тягаря на операторів основних послуг і передбачає нерозповсюдження вимог у сфері критичної інфраструктури на надавачів цифрових послуг, які належать до мікро- та малих підприємств. ІнАУ закликає врахувати ці європейські норми, які ігнорує законопроект №5219.

 

Також ІнАУ пропонує доповнити законопроект нормою про те, щоб оператори критичної інфраструктури мали право компенсації за рахунок держбюджету витрат, які будуть пов'язані з вимогами держави щодо особливого утримання об’єктів критичної інфраструктури. В іншому випадку наслідком прийняття законопроекту буде покладання непропорційного фінансового та адміністративного тягаря на операторів основних послуг, і, відповідно, значного підвищення плати за товари і послуги, які виробляються/надаються операторами критичної інфраструктури.

 

Крім того, ІнАУ закликає не запроваджувати проти операторів об’єктів критичної інфраструктури приватного сектору жорстких санкцій, які здатні викликати банкрутство цих критично важливих підприємств.

 

Раніше ІнАУ подавала пропозиції до цього ЗП, а також ряд пропозицій до урядового проекту порядку визначення об’єктів критичної інфраструктури, але вони не були враховані.