З 2 по 6 вересня 2015 р. в місті Одесі відбулась наймасштабніша подія року для телеком-індустрії - Всеукраїнська конференція "Telecom Ukraine 2015", яка об'єднала понад 300 учасників - керівників підприємств галузі зв’язку, інформатизації та телекомунікацій, представників держави, громадських діячів, світових виробників сучасного телекомунікаційного обладнання та інших делегатів, зацікавлених у розвитку вітчизняної галузі.
Ініціаторами та організаторами Конференції витупили ІнАУ, ДП «UA-IX», Telecom Summit та Telecom Fiesta. Консолідуючи зусилля у підготовці такого масштабного заходу, організатори ставили перед собою мету об'єднати максимальну кількість учасників не тільки телекомунікаційної галузі України, але і представників кабельного ТБ та медіа індустрії, щоб залучити до діалогу та взаємодії між собою та з державою усі сегменти вітчизняної галузі інформатизації. До співпраці також були запрошені та прийняли активну участь у підготовці програми профільні асоціації: АПІТУ, АППК, ТелПУ, ВАОККТ та Укртелемережа.
Для забезпечення кожного учасника зустрічі отриманням корисної та цікавої інформації організатори створили мультисекційний формат Конференції, у якому делегатам було запропоновано відвідати як об'єднані пленарні засідання і дискусії, так і можливість обирати за власним бажанням одну із тематичних секцій, що проходили одночасно. Такий формат дозволив у рамках трьох насичених робочих днів Конференції охопити великий спектр питань галузі та задовольнити інтереси багатьох її учасників.
Офіційне відкриття відбулося 3 вересня 2015 р. у Гранд-Холі готелю "Gagarinn". Зі вступним словом та подякою за підтримку Партнерам, Спонсорам та учасникам, а також з побажаннями плідної співпраці під час Конференції виступили представники організаторів зустрічі: Олександр Федієнко, Голова Правління ІнАУ; Максим Смілянець, Генеральний Директор ПрАТ «Датагруп»; Василь Середа, Директор ТОВ «ОМНІЛІНК УА».
Перша половина робочого дня пройшла в об'єднаному форматі, під час якого були розглянуті загальні питання, що однаково стосуються різних сегментів сфери інформатизації України. Розпочалась Конференція з актуальних законодавчих питань в області електронних комунікацій. Під час панельної дискусії виступили експерти галузі, які беруть участь у законотворчих процесах та відстоюють інтереси гравців ринку: Олександр Баранов (ІнАУ), Леонід Ошеров (ТЕЛАС), Олександр Федієнко (ІнАУ), Ганна Нєкраха (ПрАТ «Датагруп»), а також представник Адміністрації Держспецзв'язку Юрій Циплінський, модератором дискусії виступила Тетяна Попова (ІнАУ).
Продовженням засідання стала не менш гаряча тема для обговорення «Доступ до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розвитку телекомунікаційних мереж». Роз'яснювальну роботу з приводу правомірних/неправомірних дій провела юрист ІнАУ Валерія Дяченко, а звіт про діяльність щодо захисту економічної конкуренції на ринку доступу до інфраструктури телекомунікацій надав представник Антимонопольного комітету України Євген Мельниченко. Активну участь в обговоренні питань взяли також експерти: Андрій Нагорнюк (ІнАУ), Олександр Баранов (ІнАУ), та Юрій Циплінський (Адміністрація Держспецзв'язку).
Активні дискусії також відбулись під час обговорення питань кібербезпеки та боротьби з кіберзлочинністю. Про європейські стандарти захисту прав інтернет-користувачів від імені Ради Європи розповів Андрій Пазюк. Був представлений розроблений Радою Європи посібник «Керівні принципи у сфері прав людини для інтернет-провайдерів». Іван Пєтухов (ТОВ "Адамант") висвітлив проблемні питання інформаційної безпеки та недоліки державної політики. На запрошення організаторів Конференції виступити перед учасниками ринку телекомунікацій відгукнулись уповноважені представники МВС України та СБУ, які вступили у відкритий діалог з учасниками ринку телекомунікацій, відповідаючи на гострі та відверті, а місцями навіть провокативні питання.
У другій половині першого робочого дня учасники Конференції розділилися на дві паралельні секції, одна з яких була присвячена питанням захисту авторського права в умовах використання інтернет технологій, а інша – сучасним технологіям для провайдерів та розвитку послуг обміну трафіком. Під час обговорення захисту інтелектуальної власності пройшли доповіді та виступи запрошених експертів: В'ячеслав Василевський (ТОВ «Ай Пі Медіа Груп»), Дмитро Гадомський (АО «Юскутум»), Олександр Мамуня (ЮК «Aequo»), Антоніна Малиш (Державна служба інтелектуальної власності) та Олександр Ольшанський (ТОВ «Інтернет Інвест»). Технічні спеціалісти у цей час відвідали технологічну секцію та заслухали не менш цікаві спеціалізовані доповіді компаній НВО «Ромсат», Deps Україна та Eutelsat. Продовження технологічної секції було присвячене питанням розвитку послуг обміну трафіком, під час якої відбувся діалог між представниками провайдерів, що користуються послугами мережі UA-IX, та експертами: Борисом Борисовим (ДП «УкрМОТ»), Леонідом Тарсисом (ТОВ «АйТі Сістемз») та Сергієм Одинцем (ТОВ «АйТі Системз»).
Другий робочий день Конференції (4 вересня 2015 г.) був повністю розділений на 2 паралельні секції: технології для провайдерів та вдосконалення законодавства у сфері телерадіомовлення. Технологічна секція була представлена п’ятою щорічною зустріччю провайдерів та виробників активного мережевого обладнання Telecom Summit. Модератор зустрічі Василь Середа (ТОВ «ОМНІЛІНК УА») урочисто привітав усіх учасників та відкрив робочу секцію. Під час Telecom Summit було заслухано 10 доповідей різних технологічних спрямувань. Цікаві рішення, інновації та сервіси для українського ринку телекомунікацій представили провідні технічні експерти Антон Туригін та Володимир Жиляєв (Ericsson Україна), Володимир Назаренко та Артем Кирилов (Ixia), Іван Лисогор (Juniper Networks), Максим Шевчук (ПрАТ «Датагруп», рішення Cisco), Норберт Гульцинський (Ekinops), Матей Культан (Alcatel-Lucent), Ольга Радкова (Gigacenter та Gigacloud) та Євгеній Володимиров (Active Platform).
Одночасно в сусідньому конференц-залі відбулось обговорення напрямів вдосконалення законодавства у сфері телерадіомовлення та представлено нові підходи у взаємодії учасників ринку платного телебачення. Вперше на майданчику ІнАУ вдалося провести окрему довготривалу секцію у сфері платного ТБ. Модераторами секції виступили Наталія Клітна (АППК) та Костянтин Жакун (ІнАУ). У робочому засіданні активну участь взяли запрошені експерти: Григорій Шверк (Заступник Голови Нацради), Костянтин Грицак (ТелПУ), Віталій Чирков (медіагрупа StarlightMedia), Ольга Чорна (Укртелемережа), Генадій Кізіма (медіагрупа StarlightMedia), В’ячеслав Василевський (ТОВ «Ай Пі Медіа Груп»), Віктор Самойленко (ГК «Поверхность»), Андрій Бражко (ТОВ «Миколаївське кабельне телебачення»), Юрій Лабунський (ВАОККТ), Олександр Глущенко (Радник Голови Нацради) та Олег Єлісєєв (ТОВ «ТЕНЕТ»). Чудовим продовженням секції став семінар-практикум з обговорення юридичних питань практичної діяльності підприємств сфери телекомунікацій, під час якого провайдери отримали кваліфіковану юридичну консультацію з наболілих питань від фахівців галузі: Сергія Бойко (ТОВ «Воля-Кабель»), Вікторії Кравченко (Юридичний комітет ІнАУ), Богдана Дучака (АТ «Юскутум»), Олександра Мамуні (ЮК «Aequo») та Валерії Дяченко (ІнАУ).
Завершенням інформаційно насиченого робочого дня стала зустріч з Головою комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку Олександром Данченко, яка зібрала переповнений зал в об’єднаній загальній секції. Більше години тривав діалог з аудиторією, під час якого Олександр Іванович надав повний звіт про діяльність Комітету, окреслив майбутні стратегічні плани, закликав учасників ринку до плідної співпраці та відповів на значний потік питань, що безперервно лунав із залу.
Не менш цікавим та наповненим видався також третій робочий день Telecom Ukraine 2015 (5 вересня 2015 р.), присвячений практичним аспектам економічної діяльності та розвитку підприємств сфери телекомунікацій. Учасники були об’єднані у спільну секцію, яку відкрив аналітичним оглядом ринку телекомунікацій України Анатолій Фроленков, експерт компанії «Expert&Consulting».
Далі відбулися найбільш очікувані події Конференції. Вперше перед аудиторією провайдерів, операторів кабельного ТБ та медіа індустрії України в абсолютно новому форматі пройшов телеком-батл на тему: «Демпінг. Єдині правила гри на ринку», де один на один виступили ТОП-менеджери крупних компаній ринку: ТОВ «Воля-Кабель» - Сергій Бойко та ГК «Тріолан» - Вадим Сидоренко. Роль рефері виконав Генеральний директор ПрАТ «Датагруп» Максим Смілянець. Представивши загальні характеристики компаній та окресливши свої позиції, Сергій Бойко та Вадим Сидоренко задавали один одному відверті запитання і професійно, з високим почуттям толерантності та гідності відповідали на них. Компрометуючі питання, що лунали із залу, також не похитнули позицій спікерів, які гідно відстояли свій бій, в результаті потиснувши один одному руки та давши згоду на подальшу участь у такому форматі виступів. Інший довгоочікуваний батл між Максимом Смілянцем (ПрАТ «Датагруп») та Сергієм Шишкіним (ТОВ «Фрегат»), на жаль, не відбувся через непердбачувані обставини, за яких останній не зміг відвідати Конференцію, але учасники цьогорічної Конференції виразили сподівання, що відкрита дискусія один на один таки відбудеться у наступному році. Натомість, Максим Смілянець продемонстрував аудиторії свою частину доповіді на тему «Демпінг. Добре чи погано?».
Ще одним цікавим нововведенням Конференції стала панельна дискусія «Бачення подальшого розвитку ринку фіксованого зв’язку», у якій взяли участь представники операторів різного масштабу: крупних телекомунікаційних компаній (Сергій Бойко, ТОВ «Воля-Кабель»; Олег Єлісєєв, ТОВ «ТЕНЕТ» та Максим Смілянець, ПрАТ «Датагруп») та провайдерів середнього рівня (Олександр Петруня, ТОВ «Хатанет»; Сергій Кушнарьов, ТОВ «СДС-Груп» та Петро Білінський, ТОВ «Калуська інформаційна мережа»). У спільному діалозі були почуті та донесені важливі аспекти діяльності компаній різного рівня, що дає можливість учасникам галузі створювати правила взаємодії та будувати чесні ринкові відносини.
«Рівень доповідей під час Конференції був достатньо високим і з точки зору компонування, і з точки зору проблем, які обговорювались, а найголовніше – усі доповіді були цікавими оригінальністю думок, відображених в них. Мені здається, що формат, який був згенерований організаторами та асоціаціями-партнерами, дуже вдалий. Незважаючи на те, що чиїсь професійні інтереси можуть знаходитись за межами обговорюваних питань, завжди нові ідеї приходять тоді, коли ти занурюєшся предметно в область не свою, а суміжну. Опилення і думок, і ідей, і проблем досвідом із наближеної сфери діяльності завжди дає нові цікаві шляхи рішень існуючих проблем. Тому, мені здається, що потрібно, перш за все, подякувати організаторам Конференції і попросити, щоб вони в такому ж форматі підготували зустріч у наступному році і внесли ще свої новації, а я точно знаю, що у них ще є ідеї для подальшого розвитку формату. І чим ширшою буде аудиторія, тим цікавіше буде проводити такі конференції» - з такою заключною промовою підвів підсумок Конференції експерт ринку та спікер багатьох секцій Олександр Баранов, ІнАУ.
В цілому під час конференції пролунало 40 доповідей від представників різних сегментів сфери інформатизації на всі важливі теми: починаючи із взаємодії держави та бізнесу і закінчуючи високотехнологічними інноваційними рішеннями для провайдерів; відбулось 10 дискусій з експертами галузі електронних комунікацій; проведено юридичний семінар-практикум; відбулась зустріч з Головою комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку; пройшли телеком-батли крупних гравців ринку та телеком-дебати операторів різного рівня і масштабу. Вперше під час Конференції такого формату пройшла міні-виставка телекомунікаційного обладнання та рішень, у якій взяли участь компанії Ixia, Ericsson, Eutelsat, TP-Link, Deps Україна, Gigacenter та Gigacloud.
«Наша країна уже тривалий час перебуває у стані постійних змін. Зміни відбуваються незалежно від того, хочемо ми цього чи ні, але бажаний результат ми можемо досягти лише за умови, що самі будемо приймати активну участь у цьому процесі. Усі, хто підтримав нашу ініціативу та взяв участь у Конференції, на сьогодні проявили свою небайдужість до нашого спільного майбутнього розвитку та співіснування. Ми забезпечили гарний формат для відкритого спілкування і я щиро сподіваюсь, що нам вдалося допомогти налагодити діалог між різними сторонами та сегментами нашої галузі. Дуже багато цікавих ідей пролунало під час різних секцій та дискусій і я вірю, що вони будуть донесені до державних структур через представників державних органів, які відвідали нашу Конференцію, та профільні асоціації, які також нас підтримали і вели діалог з учасниками. Результат нашої цьогорічної спільної роботи ми зможемо обговорити вже наступного року. Окремо хочу відмітити та виразити подяку усім Спонсорам – виробникам мережевого обладнання, - які приєднались до п’ятого щорічного заходу Telecom Summit і допомогли зробити гарне та цікаве наповнення технологічної частини нашої спільної зустрічі» - коментує Василь Середа, Директор ТОВ «ОМНІЛІНК УА».
Організатори Telecom Ukraine 2015 задоволені результатом, але не зупиняються на досягнутому, вже зараз наголошуючи на тому, що є ще цілий арсенал ідей стосовно цікавих нововведень для вдосконалення формату Конференції, які обов’язково будуть застосовані у наступному році!
«Вперше зібрана наймасштабніша галузева конференція, організаторами якої є безпосередні учасники ринку телекомунікацій та кабельного ТБ, а не сторонні організації, що і гадки не мають про справжні проблеми нашої сфери діяльності. Нам вдалося у цьому році об’єднати нові та цікаві формати заходу, які дозволили охопити величезний спектр питань компаній різних сегментів ринку (це і оператори зв’язку, і провайдери, і оператори кабельного ТБ, і представники медіа), а також задовольнити інформаційний інтерес як керівників компаній, так і технічних спеціалістів. Ми щиро вдячні усім профільним асоціаціям, які допомагали формувати наповнення програми та забезпечили участь експертів галузі. Головне, чого нам вдалось досягти, – це надання можливості для діалогу різних сторін та сегментів величезної сфери інформаційної індустрії України. Лише в такій взаємодії ми зможемо відбудовувати економічно здорову галузь. Сподіваюсь, що всі учасники цьогорічної зустрічі отримали великий об’єм корисної інформації, змогли більш глибинно зрозуміти стан ринку і перспективи розвитку, а також налагодили нові корисні контакти та знайомства. Ми вже зараз думаємо над покращенням рівня Конференції на наступний рік і у нас вже є ціла низка ідей, як це зробити. Ми продовжуємо активну участь у розвитку галузі і будемо раді бачити всіх під час наших наступних зустрічей» - підводить підсумок Максим Смілянець, Генеральний директор ПрАТ «Датагруп».
Приємною особливістю Конференції був високий показник відвідуваності усіх секцій. Детально опрацьована та підготовлена програма, високопрофесійний склад експертів та спікерів не міг залишити учасників за межами конференц-залів. Інформаційно насичені робочі дні мали гарне продовження та продуманий відпочинок під час вечірніх заходів. Спокійним та легким був перший вітальний вечір 2 вересня 2015 р. Цікаву та вражаючу атмосферу подарувала Telecom Fiesta, що відбулась 3 вересня 2015 р. у форматі Telecom OSCAR. Учасники Конференції мали можливість відчути себе справжніми зірками Голівуду, крокуючи червоною доріжкою у вишуканих вечірніх вбраннях. Безліч неочікуваних номінацій, справжні нагороди Оскар та вражаюча шоу-програма надовго залишиться в пам’яті кожного, хто був причетний до цього заходу. Вечір 4 вересня 2015 р. був присвячений святкуванню 15-річчя Української мережі обміну трафіком та подарував учасникам приємні спогади та побажання, теплі слова і цікаву програму відпочинку, під час банкету гості розглядали світлини з архіву UA-IX та насолоджувались музичними виступами учасників Мережі. Останній вечір проходив у пляжному комплексі з веселими розвагами, іграми та приємною дружньою атмосферою, де кожен учасник вже був не просто колегою, партнером, а справжнім другом. Це безумовно було вражаючим завершенням наймасштабнішої професійної зустрічі.
«Дуже багато зусиль було прикладено з боку організаторів та партнерів у підготовці Конференції, і ми дуже раді, що нам вдалось досягти поставлених цілей. Приємно, що учасники ринку, як показала наша зустріч, на сьогодні активні і небайдужі до подальшого нашого спільного розвитку. Безліч питань, ідей, пропозицій було озвучено під час дискусій, і ми, представники асоціацій, будемо робити все можливе, щоб донести їх до держави, а також будемо підтримувати та продовжувати діалог із усіма учасниками різних сегментів інформаційної галузі України. В цілому в Конференції Telecom Ukraine 2015 прийняли участь 340 учасників, серед яких дуже приємно зазначити як представників українських компаній, так і гостей із Казахстану, Польщі, Литви, Франції, що дає усі підстави наступного року переводити Конференцію зі статусу Всеукраїнської в Міжнародну. В перспективі, окрім внутрішнього діалогу, це забезпечить додатковий обмін досвідом та розгляд кращих практик компаній інших країн» – констатує Тетяна Попова, ІнАУ.
«Я дуже часто відвідую заходи різного роду та формату і можу сказати, що у цьому році ми досягли, з точки зору інформаційного наповнення, найцікавішої Конференції за усі роки. Головне, що усі доповіді практичні, їх можна перечитувати та прослуховувати іншим людям, а ідеї - застосовувати та реалізовувати. Величезна подяка усім організаторам, асоціаціям, які підтримали нас, експертам, які приділили свій час та увагу нашій Конференції, окрема подяка спонсорам, а також учасникам, які, незважаючи на гарну сонячну погоду, активно відвідували усі секції» - такими теплими словами завершив Конференцію Олександр Федієнко, Голова правління ІнАУ.
Організатори конференції Telecom Ukraine 2015 - ІнАУ, ДП «UA-IX», Telecom Summit та Telecom Fiesta - щиро вдячні всім Партнерам, а саме: профільним асоціаціям АППК, АПІТУ, ТелПУ, Укртелемережа, ВАОККТ, що приймали активну участь у підготовці програми, спеціальним Партнерам ПрАТ «Датагруп» та ТОВ «ОМНІЛІНК УА» за допомогу в організації, регіональному Партнерові ТОВ «ТЕНЕТ» за пряму трансляцію в мережі Інтернет та створення відео-архіву Конференції, за підтримку: Платиновому спонсору – Ericsson, Золотим Спонсорам - Eutelsat, Ekinops, Ixia, Alcatel-Lucent, Срібним Спонсорам - Cisco, Juniper, Gigacenter, Gigacloud, НВО «Ромсат», Deps Україна, а також кожному учаснику, який приєднався до нашої зустрічі. Окрема подяка готелю "Gagarinn" за гостинність та якісний конференц-сервіс.
Впевнені, що успіх всієї Конференції – це наш спільний результат! На пам’ять про нашу зустріч залишаються презентації доповідачів, а також безліч фото та відеоматеріалів, які постійно доступні на наших офіційних ресурсах:
Telecom Ukraine:
Telecom Summit:
Telecom Fiesta:
До нових зустрічей!