Підсумки зустрічі щодо стану судових справ за позовами операторів до ДПС

            15 жовтня відбулася зустріч в ДПС з питань виконання податковою судових рішень щодо спрощеної системи оподаткування, ініційована народним депутатом О.Федієнком.

            В ній взяли участь представники ДПС на чолі з заступником Голови ДПС Сергієм Лисеюком, Мінфіну, профільних телеком- і бізнес-асоціацій, телеком-операторів і представників експертного середовища. 

 

            Зустріч відбулася з огляду на такі події:

  • кількість розглянутих справ за позовами операторів щодо повернення їм права на спрощену систему оподаткування уже складає сотні, причому у понад 50 справах апеляційні суди прийняли рішення на користь операторів не за формальними ознаками (порушення процедури перевірки), а по суті, коли суди визнали, що підстави для анулювання реєстрації платника єдиного податку третьої групи відсутні;

  • є рішення суду, який зобов’язав податкову повернути оператору надміру сплачений ПДВ (https://reyestr.court.gov.ua/Review/129416628);

  • попри заклики ринку і експертного середовища, Мінфін так і не прийняв рішення про надання узагальнюючої податкової консультації з питання спрощенки для галузі електронних комунікацій;

  • оператори продовжують отримувати листи від податкової щодо переходу на загальну систему оподаткування;

  • податкова продовжує з’ясовувати з НКЕК особливості застосування реєстру операторів електронних комунікацій для визначення права на спрощенку.

 

            Позиція учасників зустрічі від ринку і експертного середовища:

  • вимагали від ДПС врахувати усталену судову практику на користь операторів і припинити порушувати закон;

  • визнати свої помилки, покарати посадовців, винних у порушенні прав операторів і нанесенні збитків їм і державі;

  • добитися від Мінфіну рішення про надання узагальнюючої податкової консультації;

  • якнайшвидше узгодити з галузевим Регулятором (НКЕК) використання інформації з реєстру операторів електронних комунікацій;

  • заявили, що тиск на ДПС з метою змусити її враховувати законні права операторів буде надалі посилюватись.

 

            Позиція представників ДПС:

  • у справі ліквідації права операторів на ССО вони керувались не своїми рішеннями, а рішеннями посадовців Мінфіну;

  • що Мінфін досі не надав відповіді на запит щодо надання узагальнюючої податкової консультації з цього питання;

  • що продовжуються консультації ДПС з НКЕК з питання офіційного узагальнюючого роз’яснення НКЕК щодо визначення видів електронних комунікаційних послуг і відокремлення операторів, які можуть мати право на ССО, на основі реєстру операторів електронних комунікацій;

  • що не вбачається можливості повернення сплаченого ПДВ операторами, які на вимогу ДПС  перейшли на загальну систему оподаткування, а потім по суду повернули собі таке право, через те, що сума податкового кредиту уже розповсюджена на користувачів оператора.

 

            За підсумками зустрічі Сергій Лисеюк запевнив, що податкова намагається розібратись у ситуації, і що до вирішення питання з НКЕК заходи податкового контролю (перевірки) здійснюватись не будуть.

            Олександр Федієнко повідомив, що будуть направлені відповідні депутатські запити до Мінфіну і НКЕК для пришвидшення процесу.