П’ятнадцять років тому Установчий з'їзд Інтернет Асоціації України прийняв рішення про створення ІнАУ. Кілька десятків підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій об’єднали свої зусилля з метою розвитку вітчизняного ринку інтернет-послуг, впровадження на ньому цивілізованих партнерських відносин, створення в державі засад інформаційного суспільства.<?xml:namespace prefix = "o" ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Роки розвитку Асоціації – це кроки становлення вітчизняного Інтернету. За півтора десятиліття Мережа потужно увійшла у всі сфери життя країни. Число українських користувачів збільшилось майже в два десятки раз. Зросла кількісно і якісно Інтернет Асоціація України: сьогодні до її складу входить понад 180 підприємств, серед яких найбільші українські сервіс-провайдери, оператори зв’язку, провайдери хостингу, реєстратори доменних імен, контент-провайдери, ЗМІ, постачальники інтернет-послуг, виробники телекомунікаційного обладнання, громадські організації, науково-освітні установи.
Відповідаючи на виклики в ІКТ-сфері, ІнАУ втілює проекти, що допомагають вирішувати актуальні проблеми розвитку галузі. Дочірнє підприємство «Українська мережа обміну інтернет-трафіком» (UA-IX) є одним з лідерів у своєму сегменті, об’єднуючи мережі понад 160 учасників. ІнАУ виконує ряд досліджень, забезпечуючи учасників ринку та потенційних інвесторів якісними даними про показники розвитку українського сегменту Інтернету. Конкурс освітніх сайтів, який ІнАУ вшосте проводить спільно з Міністерством освіти і науки України, сприяє поширенню інформаційних технологій у навчальний процес. Асоціація розвиває гарячу лінію «Скарга» задля підвищення безпеки в Інтернеті та викорінення контенту, пов’язаного з насиллям. При ІнАУ діє 12 комітетів, які виконують експертизу на надають пропозиції щодо розвитку відповідних сегментів ІКТ-ринку.
ІнАУ з партнерами є організатором ряду вітчизняних та міжнародних заходів з розбудови інформаційного суспільства в Україні, в тому числі Українського форуму з управління Інтернетом IGF-UA, який проходить під егідою ООН. Контакти з провідними діячами світового Інтернету, вивчення зразків європейського та світового законодавства допомагають Асоціації втілювати на українських теренах кращий світовий досвід у сфері інформаційно-комунікаційних технологій.
На сьогоднішньому етапі, коли перед ІКТ-галуззю з’явились нові можливості щодо впровадження передового європейського досвіду в рамках виконання угоди про асоціацію України і ЄС, але разом з тим і такі виклики, як затяжна економічна і фінансова криза, окупація частини території України, протидія частини державного апарату дерегуляції та реформам, ІнАУ, як і всі ці 15 років, перебуває на передньому краї захисту інтересів вітчизняної інтернет-спільноти.
Фотозвіт