ІнАУ закликає парламент не легалізувати на законодавчому рівні побудовану систему автоматичного блокування доменів

            ІнАУ направила листи Голові ВРУ, керівникам парламентських фракцій і профільних комітетів: Лист № 47 від 08.05.2023 ВРУ щодо пропозицій до проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про електронні комунікації» (щодо протидії фішингу), реєстр. № 9250 від 28.04.2023.

            Листи містять зауваження до проекту Закону №9250 від 28.04.2023 про внесення змін до Закону України «Про електронні комунікації» (щодо протидії фішингу), яким пропонується надати Держспецзв’язку повноваження розробити та затвердити правила протидії фішингу та фішинговим вебсайтам, а також встановити права та обов’язки постачальників DNS.

 

            ІнАУ наголошує, що цей законопроєкт має на меті легалізувати вже побудовану та, на думку Асоціації, незаконно функціонуючу під управлінням НКЦК РНБОУ систему блокування доменів. Про ризики, які несе ця система, ІнАУ неодноразово повідомляла. 

            У зверненні Асоціації зазначається, що йдеться про встановлення нового, не передбаченого Конституцією виду неправомірного діяння, яке не відноситься ні до злочину, ні до адміністративного або дисциплінарного правопорушення.

            Провадження стосовно фішингу повинно здійснюватися відповідно до кодексів України, і у жодному разі не на підставі якихось підзаконних актів, як те пропонується у законопроєкті №9250.

            ІнАУ просить парламентарів розглянути законопроєкт №9250 та надати йому відповідну оцінку, приймаючи до уваги наведену аргументацію.