ІнАУ закликає Міненерговугілля врахувати свої принципові зауваження до Методики плати за доступ до об'єктів електроенергетики

Міненерговугілля опубліковано доопрацьований проекту наказу «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта електроенергетики».

Ця Методика має визначати механізм формування та встановлення розміру плати за доступ до елементів інфраструктури об’єктів електроенергетики відповідно до Закону «Про доступ..».

 

В проекті Методики враховано ряд зауважень ІнАУ, які направлялись раніше, але, на жаль, не враховано два принципових  зауваження: щодо 10% рентабельності і встановлення розміру плати з урахуванням ПДВ (у п.13 розділу 4 проекту Методики), що призведе до відповідного збільшення розміру оплати.

 

Свого часу ІнАУ отримала роз’яснення профільного комітету ВРУ про те, що граничні розміри плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта доступу визначається з урахуванням ПДВ. Також зазначимо, що опрацьовані іншими держорганами подібні методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта доступу не містять норми нарахування ПДВ. Суперечить Закону «Про доступ..» також норма щодо 10% рентабельності.

ІнАУ направила листа до Міненерговугілля з відповідною аргументацією і закликом врахувати ці зауваження та привести документ у відповідність до Закону України від 07.02.2017 № 1834 «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж». Див. Лист № 128 від 31.08.2018 Міненерговугілля щодо надання зауважень до проекту наказу «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта електроенергетики».