ІнАУ просить Уряд і НБУ знайти шляхи продовження кредитних канікул для постраждалих операторів

            Йдеться про продовження кредитних канікул на час дії воєнного стану + 90 днів для тих операторів ЕКП, які внаслідок бойових дій і руйнування мереж втратили можливість обслуговувати кредити - див. Лист № 53/1-4 від 23.06.2022 КМУМінцифриМінфіну та НБУ щодо надання операторам, провайдерам кредитних канікул по сплаті відсотків та основного боргу по кредитним договорам.

            Держава має попіклуватись про підприємства, які відгукнулись на її заклик про розвиток місцевих інтернет-мереж і  прокредитувались в рамках державних програм підтримки бізнесу, зокрема «Про надання фінансової державної підтримки» (Кредити 5-7-9). 

            Кредитні канікули для операторів можуть бути забезпечені з боку держави шляхом відповідних компенсацій банкам-надавачам кредитів.   

            До звернення ІнАУ додається запит від члена ІнАУ ТОВ «ІСП АКСОН», мережа якого у м.Лисичанськ зруйнована, абоненти полишили регіон, а підприємства втратили можливість обслуговувати отриманий в рамках «Інтернет-субвенції» кредит, навіть з урахуванням пропонованої банком реструктуризації.