ІнАУ просить РНБО ініціювати внесення ряду загальнонаціональних телеканалів до універсальної програмної послуги

ІнАУ направила листа до РНБО: Лист № 74 від 12.04.2021 РНБОУ щодо зменшення загроз інформаційній безпеці України. Лист містить прохання розглянути на засіданні РНБОУ і подати Президенту України пропозиції щодо ініціювання внесення головних загальнонаціональних телеканалів провідних медійних груп, таких як Україна, 1+1, СТБ, ICTV, Новий канал, Інтер, до складу універсальної програмної послуги, як обов‘язкових для трансляції по всій території України, щонайменше на період відсічі збройній агресії РФ.

Лист став реакцією на дії основних вітчизняних медіагруп щодо одночасного, без визначення причини, наміру розірвання в односторонньому порядку угод про ретрансляцію їх каналів в кабельних мережах одного з членів ІнАУ. Про ці дії йдеться у зверненні ТОВ «Мережа Ланет»: Лист № 59 від ТОВ «МЕРЕЖА ЛАНЕТ» 09.04.2021 щодо сприяння в припиненні неправомірних дій з боку медіагруп.

Такий підхід, на думку ІнАУ, дозволить не лише зменшити ворожий вплив на інформаційний простір України, а й дасть змогу суттєво знизити вартість надання послуг телебачення для кінцевого споживача.