ІнАУ пропонує збалансований підхід до реформи галузі електронних комунікацій

ІнАУ оприлюднила Відкрите звернення до української влади щодо загрози знищення ринку послуг доступу до Інтернету до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України і Голови депутатської фракції політичної партії «СЛУГА НАРОДУ».

 

У зверненні йдеться про те, що  прийняття 2-х зареєстрованих у парламенті законопроектів (Про електронні комунікації, № 2264 від 15.10.2019 і Про розвиток інфраструктури для цифрової трансформації економіки і суспільства, № 2320 від 28.10.2019) призведе до значного збільшення втручання держави у регулювання ринку телекомунікацій, кардинального перерозподілу цього ринку, банкрутства вітчизняних операторів і різкого зростання тарифів на інтернет-доступ. В результаті в Україні буде втрачене одне з найкращих у світі відношення ціна/якість доступу до Інтернету і відносно вільний доступ до мережі. 

 

ІнАУ вимагає від влади виконати свої передвиборчі обіцянки щодо зменшення тиску держави на бізнес, забезпечити зважений підхід до опрацювання змін до законодавства у сфері телекомунікацій, без маніпулювання вимогами Угоди про асоціацію, з урахуванням позиції і інтересів споживачів та вітчизняних суб’єктів господарювання малого та середнього бізнесу, які є не менш важливими, ніж інтереси регулятора і крупних операторів з іноземним капіталом. 

Асоціація закликає до розробки важливих для суспільства законодавчих змін, без «штурмівщини» і встановлення необґрунтовано стислих термінів для розробки.

 

Раніше ІнАУ сформувала принципи реформування законодавства в сфері електронних комунікацій.