ІнАУ пропонує повернути авторам законопроект #3080 Про СБУ, який порушує Конституцію України

18.02.2020 у ВР зареєстровано законопроект № 3080 Про Службу безпеки України, який суперечить цілому ряду статей Конституції України і необгрунтовано розширює повноваження силовиків. Документом зокрема, пропонується, що СБУ буде визначати порядок та контроль над приєднанням мереж операторів до точок обміну трафіком, здійснювати обмеження та блокування доступу до об’єктів і ресурсів, у тому числі з використанням технічних засобів, що встановлюються операторами, провайдерами телекомунікацій.

ІнАУ направила листа до профільних парламентських комітетів: Лист № 20/1-3 від 27.02.2020 ВРУ щодо пропозицій до законопроекту про Службу безпеки України (№ 3080 від 18.02.2020), яким пропонується ухвалити висновок щодо недоцільності включення цього законопроекту до порядку денного та повернення суб’єктам законодавчої ініціативи на доопрацювання.

У листі ІнАУ також зазначається, що для опрацювання положень ефективного дієвого Закону про забезпечення функціонування правоохоронного органу та забезпечення при цьому дотримання прав і свобод громадян, врахування рекомендацій ПАРЕ, в обов’язковому порядку необхідно долучати до розроблення проекту Закону науковців у сфері права.