ІнАУ пропонує кроки до ефективного державно-приватного партнерства в сфері кібербезпеки

Сьогодні в Національному інституті стратегічних досліджень відбувся Круглий стіл «Стан та проблеми реалізації кібербезпекового державно-приватного партнерства в Україні» за участю профільних державних органів, наукових установ, науковців, інституцій громадянського суспільства.

Було розглянуто стан правового забезпечення державно-приватного партнерства (ДПП) в сфері кібербезпеки, ключові проблеми на шляху розбудови такого партнерства, можливі напрямки розвитку ДПП в сфері кібербезпеки, проблема довіри між суб’єктами цієї сфери і можливості неурядового сектору у розбудові національної системи кібербезпеки України.

 

Була представлена аналітична доповідь «Державно-приватне партнерство в сфері кібербезпеки: «Державно-приватне партнерство у сфері кібербезпеки: міжнародний досвід та можливості для України», де проаналізовано підходи до ДПП у сфері кібербезпеки у світі (США, ЄС, Німеччини, Великої Британії, Польщі) та в Україні, наведено ефективні приклади такого партнерства і окреслені перспективні напрямки розвитку кібербезпекового ДПП в Україні та можливі шляхи їх імплементації.

 

У своєму виступі на форумі Голова Правління ІнАУ Олександр Федієнко окреслив такі тези щодо стану і розвитку ДПП в Україні:

1. Бізнес не стоїть осторонь і всіляко намагається розвивати ДПП в Україні. Окрім цього приватна сфера сплачує податки і сподівається на адекватні зусилля держави щодо розвитку системи кіберзахисту

2. В той же час деякі державні інституції замість розвитку ДПП займаються шантажем і вимаганням з приватного бізнесу. Зокрема, в цей час представники ряду обленерго за потурання держави ініціює вирізання кабелів телекомунікацій. Цими днями відбувається проштовхування незбалансованого законопроекту №6688, яким створюється підґрунтя для шантажу провайдерів з боку правоохоронних органів, нав’язується закупівля за рахунок операторів обладнання для забезпечення блокування інтернет-трафіку.

3. З потурання державних органів спостерігаємо за спробами перерозподілу ринку телекомунікацій за рахунок створення штучних перешкод у роботі провайдерів: блокування роботи провайдера впродовж 3-5 годин призводить до міграції абонентів, і це відбувається в інтересах недобросовісних структур.

4. ІнАУ виступила ініціатором «Меморандуму порозуміння про взаємодію у боротьбі з кіберзлочинністю та злочинами, пов'язаними з цифровими доказами», який зараз готується до підписання між Нацполіцією України, СБУ, РНБО та ІнАУ і іншими представниками ринку телекомунікацій. Ми сподіваємось, що це стане суттєвим кроком для розвитку ДПП в Україні.