ІнАУ наголошує на недоцільності новації щодо обов'язкового встановлення білінгової системи для всіх провайдерів доступу

НКРЗІ на засіданні 24.07 схвалила проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій».

 

Цей проект передбачає, що оператор, провайдер телекомунікацій зобов’язаний надавати телекомунікаційні послуги з використанням автоматизованої системи розрахунків (білінгової системи), але зазначена вимога не розповсюджується на операторів, провайдерів, які надають виключно послуги з надання доступу до мережі Інтернет споживачам.

 

Принагідно зазначимо, що від окремих представників ІКТ-ринку надходять пропозиції щодо зміни цієї норми: вони вважають доцільним розповсюдження вимоги про встановлення білінгової системи на всіх операторів телекомунікацій, в тому числі на тих, хто надає виключно послуги інтернет-доступу споживачам, і закликають відповідно змінити проект Правил (зокрема. див. тут).

 

Аналіз, який провела ІнАУ, показав правову безпідставність і економічну недоцільність новації щодо додаткового зобов’язання встановлення білінгової системи операторами, які надають виключно послуги інтернет-доступу споживачам.

 

В листі, який ІнАУ направила до НКРЗІ, ДССЗЗІ, ДРС і АМКУ (див. Лист № 116/1-4 від 31.07.2018 щодо надання зауважень до проекту рішення НКРЗІ "Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій") ІнАУ закликає ці органи врахувати надані аргументи при розгляді проекту рішення НКРЗІ «Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій» і не обтяжувати операторів додатковими зобов’язаннями.