З 30 травня по 2 червня 2019 року в комплексі «Джинтама Бриз», що на березі Київського моря, відбулась міжнародна конференція «Дні електронних комунікацій ДЕК-2019».
Конференцію організували Інтернет Асоціація України, Асоціація правовласників та постачальників контенту і Латвійська асоціація електронних комунікацій за підтримки профільних парламентських Комітетів з питань інформатизації та зв'язку, свободи слова та інформаційної політики, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Київської міської державної адміністрації, Центру демократії та верховенства права (CEDEM).
Захід пройшов у форматі дискусійних майданчиків щодо сучасних трендів, близьких і віддалених майбутніх перспектив телеком і медіа-галузей, ризиків і можливостей для розвитку інтернету і телевізійних сервісів, а також неформальних вечірок.
Учасниками ДЕК-2019 стали близько 320 учасників. Це топ-менеджмент і представники операторів та провайдерів телекомунікацій, кабельного, ефірного та супутникового телебачення, постачальники аудіовізуальних медіа-послуг, виробники і дистриб'ютори обладнання, технологій, та послуг, представники державних органів (регуляторів, Верховної ради України, силових структур), ЗМІ.
В ході конференції уже традиційно відбулось виїзне засідання Комітету Верховної ради України з питань інфрматизації та зв'язку, на якому було прийнято Рекомендації «Актуальні питання законодавчого забезпечення галуз інформаційно-комунікаційних технологій».
ДЕК де-факто став однією з ключових подій року галузі електронних комунікацій.
Конференцію відкрила дискусія «Тернистий шлях України до ЄС», під час якої її учасники – керівники профільних асоціацій і представники різних гілок влади поділились своїми думками щодо особливостей розвитку України і галузі електронних комунікацій в ході наближення до європейських стандартів життя та ведення бізнесу. Модератором виступив експерт галузі електронних комунікацій Олександр Баранов.
Ілмарс Муулс, Голова Асоціації електронних комунікацій Латвії: "Євросоюз – це не сама досконалість, і там вистачає своїх проблем. Але перебуваючи в Євросоюзі, ми маємо можливість брати участь і в створенні директив і поправок до них. Таким чином, ми можемо впливати на розвиток всієї Європи. Я бажаю українським операторам успіхів в подальшій роботі, щоб вони могли приєднатися до операторів Європейського Союзу на базі регулювання і законодавства, яке діє у всій Європі. Це буде на користь і вам, і вашим споживачам." |
|
Олександр Данченко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку: "У нас немає невідворотності покарань, немає верховенства права. Корупція – це проблема №1. Цифровізація вбиває корупцію. Жодної цифрової технології впроваджено не було. За 4 роки не було прийнято закон про електронні комунікації. Замість того, щоб допомогти галузі, фракції змагалися за те, хто буде призначати голову НКРЗІ."
|
Уляна Фещук, Заступник Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення: "Як на мене, бізнесу необхідне просте входження на ринок, однакові правила для всіх і відповідальність за порушення цих правил. Адже часом буває так, що закон працює ситуативно. Я за те, щоб закон був однаковий для всіх, а за його порушення була однакова відповідальність для кожного суб'єкта, якщо він порушує. Має бути спрощена система оподаткування для тих, хто не займається великим бінесом і трошки складніша для тих, хто заробляє більше грошей. А взагалі – необхідна свобода вибору." |
Григорій Шверк, народний депутат України: "Люди в Європі відрізняються від нас тим, що їм байдуже, хто в них президент, хто прем'єр, хто мер. У них кожен відповідає за своє життя особисто. І кожен розуміє: все, що він має або не має – це результат його праці, рішень і дій. І поки ми самі не будемо так вважати, ніякий президент, прем'єр, депутат чи мер не допоможе краще або гірше жити. Це особиста відповідальність кожної людини." |
|
|
Олександр Федієнко, Голова Правління Інтернет Асоціації України: "Хіба ми не самодостатня країна? Не потрібно постійно щось копіювати. Ми дійсно самодостатня країна, яка може сама попіклуватися про себе. Ми маємо спочатку самореалізуватись в країні, зробитись самодостатніми, тоді ми станемо цінними, ми не будемо придатком. Я хочу, щоб ми стали вільною цифровою демократичною країною. Ми маємо прикласти до впровадження цифрової економіки багато зусиль і повинні донести до суспільства думку, що ми повинні стати відкритою цифровою країною." |
Наталія Клітна, Голова Асоціації правовласників та постачальників контенту: "В нашій асоціації одностайне рішення – ми за європейські стандарти у сфері медіа: робимо зараз й надалі будемо робити все для їхньої імплементації. Стратегічний курс України на членство в Євросоюз записаний в Конституції України, і дискусія щодо цього (авт. - йти в Європу чи ні) повинна була відбуватися до того, як вносились зміни до Конституції". |
|
Олег Черниш, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення: «Національна рада має стати справжнім регулятором, а не каральним органом, як ми себе зарекомендували в цій каденції. Також наголошую на необхідності подальшої дерегуляції галузі».
|
|
Генеральний спонсор ДЕК-2019: компанія DEPS - один з найбільших постачальників обладнання та компонентів для телекомунікаційних мереж в Україні.
Генеральний медіа партнер: 1+1 Медіа — один з найбільших медіа-холдингів України, який створює сучасний якісний контент, щоб змінювати уявлення людей про світ та себе.
Спонсори і партнери:
Cisco - транснаціональна компанія, що розробляє і продає мережеве обладнання, призначене в основному для великих організацій і телекомунікаційних підприємств. Одна з найбільших в світі компаній, що спеціалізуються в області високих технологій.
Astro Strobel GmbH - системний провайдер, що виробляє і продає повний спектр систем прийому та розподілу для супутникового, кабельного та IPTV.
Huawei - провідний світовий постачальник інфраструктури інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) і інтелектуальних пристроїв.
Кабельний спонсор: MCP Solutions (Малинівський кабельний завод) - одне з найсучасніших підприємств галузі. Продуктова лінійка налічує понад 20 конструкцій оптичних кабелів під брендом MCP Solutions, а також оптичні патч-корди, пігтейли та інші оптоволоконні вироби та компоненти.
Спонсор welcome party: SES – провідний глобальний оператор супутникового зв’язку з більш 70 супутниками на GEO і MEO орбітах. Компанія надає глобальну доставку відео і послуги передачі даних з охопленням понад 355 млн. домогосподарств.
Спонсори MakeUp&Photo Zone: телеканали Sony Pictures Television в Україні та Агенція БІТМЕДІАКОМ. Компанія Sony Pictures Television (SPT) є одним із світових лідерів у галузі виробництва та дистрибуції контенту різноманітних жанрів - 90 телеканалів у 180 країнах світу із загальною аудиторією більш ніж 1,4 мільярди домогосподарств. В Україні Sony Pictures Television представлена 3 телеканалами: SONY SCI-FI, SONY CHANNEL, SONY TURBO. Агенція БІТМЕДІАКОМ є офіційним представником телеканалів Sony Pictures Television в Україні.
Пивний спонсор заключної вечірки: Броварня «Уманьпиво» - регіональний виробник пива, сидрів та безалкогольних напоїв.
WiFi партнер: IMC Telecommunication Group український телекомунікаційний оператор, надає цілу низку якісних сервісів для бізнесу –високошвидкісні канали зв’язку, доступ до мережі Інтернет, аудит телекомунікаційних мереж, вимірювання параметрів якості телекомунікаційних послуг у сертифікованій лабораторії, виробництво власної лінійки обладнання ТМ RAPIRA для організації бездротових каналів зв’язку, мережі для Інтернету речей з використанням технології LoRaWan та ін.
Юридичний партнер: Адвокатське об’єднання «Головань і партнери».
Головань і партнери об’єднує адвокатів з унікальним досвідом захисту інтересів клієнтів в умовах бізнес-клімату України. З 1996 року ми забезпечували комплексний захист компаній, їх менеджменту і власників у відносинах з державними органами, зокрема у податкових спорах і пов’язаних з такими спорами кримінальних провадженнях.
Офіційний музичний партнер: Телеканал MusicBox.
Офіційний партнер зйомки: COSMONOVA|NET - інтернет провайдер для бізнесу, провайдер корпоративної телефонії; передача TV сигналу по IP і розробка рішень і сервісів для телеканалів і ТВ операторів, організатор масштабних онлайн-трансляцій, власник комерційного ЦОД і хмарних платформ, розробник ПО. Власник ТМ КОЛО.ТБ - інтернет і IPTV для фізичних осіб.
OmniLink - спеціалізований постачальник телекомунікаційного обладнання і високотехнологічних рішень для операторів зв'язку і інтернет провайдерів України.
ТОВ «Укрком Лайн» - інтегратор проектів і рішень для фіксованих і мобільних мереж.
ITbiz Solutions - постачальник високопродуктивних рішень з передачі, захисту і відображення інформації.
Viasat World - провідна міжнародна медіакомпанія з великим портфоліо каналів і відео за запитом (SVOD), яке охоплює документальний, розважальний, серіальний, фільмовий і спортивний жанри. Компанія представляє 27 платних телеканалів, що мовлять на 17 мовах в більш ніж 50 країнах і регіонах світу.
Асоціація "Укртелемережа" - добровільне об'єднання операторів кабельного телебачення України з метою представництва інтересів бізнесу телемереж в державних органах влади, інформаційно-правової допомоги здійснення господарської діяльності, централізованої закупівлі прав на ретрансляцію телепрограм на території України.
Асоціація «ТЕЛАС» – українська асоціація операторів зв’язку, незалежна добровільна організація, яка об’єднує підприємства, діяльність яких пов’язана з розвитком та функціонуванням ринку телекомунікаційних послуг.
Академія росту – освітня ініціатива для гравців ринку платного телебачення від StarLight Digital.
Data Group - всеукраїнський оператор зв'язку для бізнесу та домогосподарств.
Інформаційні, SMM партнери: Wireless Ukraine, Telekritika, Local, Апостроф, TIM, Telecom travel, Телеканал NewsOne , Телеком-кружок.