7 лютого відбудеться прес-конференція «День безпечнішого Інтернету: нові виклики»

Дата проведення: 7 лютого 2017 року (10:30 - 11:20)

Місце проведення: Інформаційний центр УНІАН (м. Київ, вул. Хрещатик, 4)

Організатор: Інтернет Асоціація України (ІнАУ)

День безпечнішого Інтернету, який відзначається у всьому світі в цьому році 7 лютого, допомагає об'єднати зусилля громадськості, бізнесу та держави для підвищення рівня обізнаності всіх верств населення щодо безпечного користування інформаційними технологіями, перш за все, для дітей та молоді. На тлі російської агресії з'являються нові небезпеки, оскільки інформаційне середовище стрімко наповнюється сценами насильства, мовою ненависті і характеризується розпалюванням ворожнечі, нетерпимості, маніпулюванням. Така ситуація несе особливу загрозу для психіки дітей та підлітків.

ІнАУ реалізує стратегію боротьби за безпеку в Інтернеті, яка включає не тільки інструменти для усунення протизаконного контенту, але й механізми захисту в процесі надання інтернет-послуг, а також профілактичні засоби, що забезпечують безпеку користувачів.

Асоціація приділяє значну увагу підтримці проектів з розвитку контенту для молодих інтернет-користувачів. Зокрема, ІнАУ за підтримки Міністерства освіти і науки України щорічно проводить Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт навчального закладу. Мета конкурсу - впровадження інформаційних технологій в навчальний процес і забезпечення новими зручними інструментами взаємодії всіх його учасників - учнів, батьків, вчителів та адміністрації навчальних закладів, стимулювання ініціативи у цій сфері. Наразі до 9 лютого приймаються заявки на участь у конкурсі.

ІнАУ створила і підтримує проект Skarga.ua, спрямований на ліквідацію контенту, пов'язаного з насильством. Створений у 2009 році, проект допомагає викорінювати з Інтернету матеріали, що порушують законодавство України.

Однак безпека Інтернету - це не тільки ліквідація шкідливого контенту, але й надійна робота мереж і забезпечення користувачів безперебійним доступом до Мережі.

Прес-конференція, яку проводить Інтернет Асоціація України, буде присвячена питанням:

1. Безпека контенту: можливості безпечного доступу в Інтернет, методи викорінення шкідливого контенту, усунення небезпек в Мережі для дітей і підлітків, створення безпеного контенту.

2. Забезпечення права громадян на доступ до Інтернету: про відповідальну позицію провайдерів і про фейкові повідомлення щодо нібито анонсування провайдерами відключення Інтернету в Україні в лютому 2017 на кілька діб.

3. Безпека функціонування інфраструктури: протидія незаконному вилученню серверів, захист від крадіжок обладнання і пошкодження кабельних мереж, методи недопущення зловживань монопольним становищем на ринку доступу до інфраструктури телекомунікацій, дерегуляція та впровадження європейських принципів регулювання.

У Всесвітній день безпечнішого Інтернету запрошуємо представників ІТ-сфери та всіх зацікавлених осіб об'єднати свої зусилля для пошуку безпечних шляхів використання сучасних інформаційних технологій і висловити свою думку щодо заявлених тем прес-конференції.

Запрошуємо представників ЗМІ до участі в прес-конференції.