Лист № 156 від 16.11.2021 Мінекономіки щодо стабільного забезпечення кабельно-провідниковою продукцією та захисту телекомунікаційної галузі

Першому віце-прем’єр-міністру України –

Міністру економіки України

СВИРИДЕНКО Ю.А.

Вих. № 156

від 16.11.2021

 

Щодо стабільного забезпечення кабельно-провідниковою

продукцією та захисту телекомунікаційної галузі

 

Шановна Юліє Анатоліївно!

Інтернет Асоціація України, до складу якої входить понад 230 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, значна частина яких є операторами, провайдерами телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету, висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

 З липня 2020 року, за заявами ПАТ «ОДЕСЬКИЙ КАБЕЛЬНИЙ ЗАВОД «ОДЕСКАБЕЛЬ» та ПАТ «ЗАВОД ПІВДЕНКАБЕЛЬ», Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі при Міністерстві економіки України проводилось спеціальне розслідування щодо імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження та експорту, за результатом чого було прийнято рішення від 23.04.2021 № СП-491/2021/4411-03, яким застосовано спеціальні заходи щодо імпорту в Україну товару незалежно від країни походження та експорту строком на 3 роки шляхом запровадження спеціального мита у розмірі:

з дня застосування спеціальних заходів - 23,5%;

через 12 місяців із дня застосування спеціальних заходів - 22,3%;

через 24 місяці з дня застосування спеціальних заходів - 21,2%.

Рішення Комісії від 23.04.2021 № СП-491/2021/4411-03 мало набрати чинності через 30 днів з дня опублікування повідомлення, тобто, з 14.10.2021.

ІнАУ, поруч з іншими профільними об’єднаннями у галузі телекомунікацій, усіма зацікавленими постачальниками кабельно-провідникової продукції та операторами, провайдерами телекомунікацій, активно відстоювала позицію неправомірності такого рішення та ймовірності настання від його впровадження негативних наслідків на телекомунікаційному ринку, зокрема, створення дефіциту на ринку кабельно-провідникової продукції, нанесення збитків суб’єктам господарювання, стримання процесів цифровізації країни, задекларованих Президентом України та Урядом, підвищення вартості телекомунікаційних послуг, зокрема послуг доступу до Інтернету.

На початку жовтня ц.р. Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі винесено рішення, яким скасоване рішення від 23.04.2021 № СП-491/2021/4411-03 «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження та експорту».

Разом з цим, 28 жовтня ц.р. Окружний адміністративний суд м. Києва ухвалив рішення, яким задовольнив вимоги ПАТ «ОДЕСЬКИЙ КАБЕЛЬНИЙ ЗАВОД «ОДЕСКАБЕЛЬ» та ПАТ «ЗАВОД ПІВДЕНКАБЕЛЬ» про забезпечення позову, тимчасово зупинивши останнє рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

Нам, звісно, видається напрочуд дивною така активність суду при винесенні рішення, при тому, що, іноді, справи у цьому суді розглядались впродовж року, а то і більше. В даному випадку, за лічені дні, суд з’ясував достатність підстав для винесення власного рішення, що, найхарактерніше, віднайшов вільний час для розгляду цієї справи у такому щільному та завантаженому графіку судді. 

Поважаючи принципи верховенства права, недопустимість втручання в діяльність судових органів, проте, не можемо бути осторонь існуючої ситуації та наслідків, які можуть вкрай негативно відобразитись на господарській діяльності наших учасників, суспільства в цілому та інформаційній безпеці країни.

Зокрема, з цією метою Інтернет Асоціацією України було зініційовано проведення прес-конференції, предметом обговорення на якій було питання негативних наслідків втручання державного регулювання у сферу постачання кабельно-провідникової продукції для телекомунікаційної галузі (детальніше можна ознайомитись за посиланням    https://inau.ua/news/internet-asociaciya-ukrayiny-provela-pres-konferenciyu-nereformovana-sudova-systema-zryvaye , відеозапис - https://www.youtube.com/watch?v=6gd9mnGgZ_8 ).

Відтак, звертаємось та просимо, в межах повноважень, втрутитись у ситуацію задля захисту інтересів телекомунікаційної галузі та вжити вичерпних дієвих заходів задля забезпечення сталого розвитку сфери телекомунікацій та впровадження програми цифровізації країни. На наше глибоке переконання та проведені дослідження, існуючі національні заводи-виробники не спроможні до такого забезпечення.

Про результати цього звернення просимо повідомити письмово.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                      О. Савчук

Прикріплені файли