ВІДКРИТИЙ ЛИСТ від 28.05.2020 Голові Верховної Ради України та народним депутатам України про підтримку проекту Закону щодо доступу до інфраструктури, реєстр. №2042 від 03.09.2019

Вихідні реквізити
Вих. № 61 від 28.05.2020
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
ВРУ, Верховна Рада України

Голові Верховної Ради України Разумкову Д.О.

 

 Народним депутатам України

 

Вих. № 61

від 28.05.2020

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

про підтримку проекту Закону щодо доступу до інфраструктури, реєстр. №2042 від 03.09.2019

Шановний Дмитре Олександровичу, шановні народні депутати України!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), до складу якої входить понад 220 суб’єктів господарювання України у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Передусім висловлюємо вдячність за підтримку проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики, (реєстраційний №2042) у першому читанні конституційною більшістю голосів і сподіваємось на таку ж підтримку його і в цілому.

Встановлення прозорих умов для укладання договорів операторів з представниками власників телекомунікаційної інфраструктури ліквідує корупційну складову у відносинах між ОСББ і операторами та зменшить можливість монопольної змови.

Отже, прийняття проекту Закону №2042 захистить власника житла як від свавілля посередників сфери ЖКГ, так і від монополізму окремих операторів, дозволить споживачу отримати якіснішу послугу за меншими тарифами, а також направити  кошти провайдерів офіційно на потреби безпосередніх власників житла і в бюджет.

Така перспектива лякає посередників, і перш за все тих окремих представників сфери ЖКГ, які звикли «вирішувати питання» з провайдерами одноосібно, на свою власну користь, без врахування думки безпосередніх власників житла.

Звертаємо увагу народних обранців, що жодна заява посередників сфери ЖКГ проти проекту Закону №2042 не ґрунтується на думці безпосередніх власників житла і не підтверджена зборами співвласників багатоквартирних будинків. Значна кількість звернень від ОСББ про підтримку законопроекту №2042, які направляються як до Верховної Ради України, так і до ІнАУ, свідчить про те, що переважна частина ОСББ підтримують встановлення прозорих умов взаємодії операторів і представниками власників телекомунікаційної інфраструктури.

Оскільки, на нашу думку, законопроект є збалансованим з точки зору інтересів сторін у правовідносинах, які виникають у сфері доступу до телекомунікаційної інфраструктури, і направлений передусім на захист інтересів саме споживача, просимо якомога швидше розглянути проект Закону України №2042 на пленарному засіданні і підтримати його прийняття в цілому.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                  Анатолій Пятніков