Відкритий лист №111 від 23.06.2017р. Народному депутату України Капліну С.М. щодо альтернативних шляхів розвитку телекомунікацій

Вихідні реквізити
№111
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Народний депутат України Каплін С.М.

Народному депутату України,

члену депутатської фракції Партії "Блок Петра Порошенка",

Першому заступнику голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення,

Лідеру Партії простих людей

КАПЛІНУ С.М.

 

Копія: Народним депутатам України

 

Копія: ЗМІ

 

Вих. №111

Від 23 червня 2017 р.

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ЩОДО
АЛЬТЕРНАТИВНИХ ШЛЯХІВ РОЗВИТКУ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ

                                                                                                                 

Вельмишановний Сергію Миколайовичу!

 

            Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 190 підприємств галузі інформаційно-телекомунікаційних технологій України, висловлює Вам велику шану і звертається з наступним.

            Після декриміналізації злочинів з викрадення шляхом демонтажу та іншим засобом електричних мереж, кабельних ліній зв'язку та їх обладнання (відповідна ст. 188 КК була скасована у 2008 р.) Україну буквально накрила хвиля викрадень телекомунікаційних кабелів та обладнання. Наприклад, у Полтавській області, яка увійшла в п’ятірку «лідерів» з таких злочинів, лише впродовж 1 кварталу 2017 р. було зафіксовано 263 випадків крадіжок і пошкоджень телекомунікацій (детальний звіт див. тут: http://inau.ua/document/dek-2017-leonid-osherov-vplyv-kradizhok-obladnannya-kabelyu-ta-poshkodzhennya). Ми впевнені, що ця ситуація Вам добре відома, адже саме в Полтаві розміщено Ваш 144 виборчий округ, по якому Ви були обрані до Верховної Ради від «Блоку Петра Порошенка».

           Від цих злочинів передусім потерпають прості люди, які не лише позбавляються доступу до послуг зв’язку, але й змушені компенсувати своїми платіжками витрати на відновлення мереж. Також потерпає соціальна політика, адже без зв’язку залишаються соціальні, медичні, правоохоронні служби, страждає національна безпека.

           Дивіденди від відсутності адекватної кримінальної відповідальності за крадіжки кабелю  отримують не лише безпосередні злодії, але й ділки від ринку здачі кольорових металів, а також підтримувані ними політики. Лише один факт: Україна, не маючи родовищ міді, є одним із світових лідерів з експорту цього металу.

           Задля виправлення ситуації та захисту простих людей від злодіїв на ринку кольорових металів за широкої участі громадськості був розроблений законопроект №4497 від 21.04.2016 щодо посилення відповідальності за пошкодження телекомунікаційних мереж.

           Ми вдячні Вам за Ваш інтерес до цього законопроекту, адже, судячи з Вашого виступу в ході пленарного засідання 20.06.2017 (див. стенограму засідання тут: http://iportal.rada.gov.ua/meeting/stenogr/show/6544.html), Ви ретельно підготувались, зібрали думки правників, а також вивчили ситуацію і опрацювали альтернативні пропозиції щодо розвитку телекомунікацій:

«17:36:29

           КАПЛІН С.М.

           Сам по собі цей законопроект, на думку правників, зокрема правників-народних депутатів, є аномальним, оскільки передбачає, що кабель, який раптом впав вам під ноги, а стан мережі, ви знаєте, в якій знаходиться ситуації, так от, за це будете ви нести кримінальну відповідальність.

           Разом з тим, ми занепокоєні тим, що така мала кількість народних депутатів зацікавлена виступити з цього приводу і наголосити на необхідності модернізації української енергетики, модернізації української науки.

           Наприклад, китайці у 2030 році планують взагалі розвивати і створити мережу квантового зв'язку і можливості квантової телепортації з Землі до Космосу. У цьому році запускають квантовий супутник. "Народний фронт" сміється разом з іншими членами коаліції. Але за ці кілька років, доки ви у владі, ви мали всі можливості поставити "з колін на ноги" українську науку, українську освіту, дати простим українцям новий освітній, науковий і модернізаційний курс.

           Таким чином розвивались всі, без винятку, країни Європи. Без цієї важливої складової не буде нової сучасної України. Тому Соціал-демократична партія закликає діючу коаліцію, уряд і Президента активізувати, максимально активізувати зусилля для того, аби дати країні нові сучасні наукові девайси, нові рішення в економіці, в промисловості, в енергетиці. Поставити країну на нові "рейки" модернізації і розвитку. Це стане справжнім каталізатором реформ і розвитку нашої держави. Дякуємо.» 

 

           Оскільки законопроект №4497 не здобув необхідної підтримки депутатів і відправлений на повторне перше читання, просимо Вас, шановний Сергію Миколайовичу, задля ефективного доопрацювання законопроекту, більш розгорнуто надати відому Вам інформацію, на яку Ви посилалися у своєму виступі на пленарному засіданні 20.06.2017. Зокрема, просимо надати у письмовому вигляді детальну конкретизовану інформацію про думки правників, і серед них думки правників-народних депутатів про законопроект №4497 відповідно до Вашої офіційної заяви з головної трибуни країни.

           Також будемо дуже Вам вдячні за пропозиції альтернатив та інших підходів до вирішення проблемних питань телекомунікацій, яких ви торкались в контексті обговорення законопроекту №4497. Зокрема, щодо створення мережі квантового зв'язку і можливості квантової телепортації з Землі до Космосу, або щодо запуску квантового супутнику.  

           Ваша думка дуже важлива для нас, чекаємо офіційної відповіді. Ми розраховуємо на Ваш державницький підхід, сформований за кілька років Вашого перебування у владі у складі правлячої парламентської коаліції.

           Будемо раді нагоді публічного обговорення з Вами питань захисту і розвитку телекомунікацій, перспектив квантової телепортації з Землі до Космосу, стану ринку кольорових металів та приймальних пунктів металолому. Готові сприяти максимальній публічності даної дискусії заради інтересів простих людей, в тому числі на території Вашого виборчого округу №144.

 

 

З повагою,

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                   О.Федієнко