Спільний лист від 28.08.2015 Державній регуляторній службі України щодо запровадження додаткових бар’єрів для ведення бізнесу

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Державної регуляторної

служби України

 

Ляпіній К.М.

 

вул. Арсенальна, 9/11,  Київ,01011

 

 

Щодо запровадження додаткових бар’єрів

для ведення бізнесу

 

Шановна Ксеніє Михайлівно!

 

Висловлюючи Вам свою повагу звертаємося до Вас повторно з приводу розробленого проекту рішення Київської міської ради «Про впорядкування користування об'єктами комунальної власності міста Києва при будівництві та експлуатації телекомунікаційних мереж» (далі – Проект), який свого часу було оприлюднено для громадського обговорення на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

За результатами ретельного аналізу положень Проекту надсилалися зауваження та пропозиції (копії листів додаються) щодо його неприйнятності, які ігноруються розробником.

У тому числі, нами надсилалися такі зауваження і на адресу Державної регуляторної служби України, за результатами розгляду таких зауважень було повідомлено про підтримку зауважень та пропозицій (копії листів додаються).

Ми повторно звертаємося до Вас з проханням не допустити прийняття Проекту у зв’язку з тим, що його положення не відповідають нормам:

Конституції України;

Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про адміністративні послуги», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;

порушують загальні принципи господарювання, що встановленні Господарським кодексом України.

Також його розроблено без урахування Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 № 308.

Крім того, Проектом пропонується додаткове фінансове навантаження на суб’єктів господарювання, що йде всупереч курсу щодо зменшення навантаження на бізнес.

Прийняття Проекту стане перевищенням передбачених законодавством повноважень Київської міської ради.

Звертаємо особливу увагу, що відповідно до статті 20 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» органи місцевого самоврядування  зобов'язані погоджувати з Антимонопольним комітетом України, його територіальними відділеннями проекти нормативно-правових актів та інших рішень, які можуть вплинути на конкуренцію, зокрема щодо створення суб'єктів господарювання, встановлення і зміни правил їх поведінки на ринку, або такі, що можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції на відповідних ринках.

Оскільки Проект містить положення, що можуть вплинути на конкуренцію його необхідно попередньо погодити з органами Антимонопольного комітету України відповідно до встановленого порядку.

Проте, як нам відомо цього зроблено не було.

 

Враховуючи вищенаведене та неприйнятність такого Проекту просимо Вас, Ксеніє Михайлівно, не допустити його прийняття.

Сподіваючись на плідне співробітництво ми просимо Вас направити свої зусилля на недопущення прийняття такого рішення.

 

Додаток: на __ арк. в 1 прим. (листи із зауваженнями).

 

 

З повагою

 

 

Директор Асоціації

«Телекомунікаційна палата України                                  К.Гріцак

 

 

 

Виконавчий директор

Інтернет Асоціації України                                               В.Куковський

 

 

 

 

 

Прикріплені файли