Спільний лист від 28.08.2015 АМКУ щодо проекту рішення Київської міської ради «Про впорядкування користування об'єктами комунальної власності міста Києва при будівництві та експлуатації телекомунікаційних мереж»

28.08.2015
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Антимонопольного комітету України

Терентьєву Ю.О.

 

вул. Митрополита Василя Липківського, 45,

м. Київ, 03035

 

Шановний Юрію Олександровичу!

 

Висловлюючи свою повагу ми звертаємося повторно до Вас з приводу розробленого проекту рішення Київської міської ради «Про впорядкування користування об'єктами комунальної власності міста Києва при будівництві та експлуатації телекомунікаційних мереж» (далі – Проект), який свого часу було оприлюднено для громадського обговорення на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Листом від 22.04.2015 № 1572 ми зверталися до Антимонопольного комітету України щодо вказаного Проекту, надавалося ряд зауважень і пропозицій до нього щодо його невідповідності Конституції України;

Законам України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про адміністративні послуги», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015;

порушують загальні принципи господарювання, що встановленні Господарським кодексом України.

Також його розроблено без урахування Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 № 308.

Крім того, Проектом пропонується додаткове фінансове навантаження на суб’єктів господарювання, що йде всупереч курсу щодо зменшення навантаження на бізнес.

Окремо звертали увагу на необхідності його погодження з Антимонопольним комітетом України, його територіальними відділеннями.

За наявною у нас інформацією, вказаний Проект в найближчий час (у вересні) буде винесено на сесію Київської міської ради для його прийняття.

Проект містить положення, що можуть вплинути на конкуренцію і відповідно до статті 20 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» підлягає погодженню.

 

 

 

Проте, як відомо, Проект не було попередньо надіслано на погодження до Антимонопольного комітету України або Київського міського територіального відділення.

Сподіваючись на плідне співробітництво ми просимо Вас, шановний Юрію Олександровичу, направити свої зусилля на вжиття ефективних заходів щодо обов’язкового виконання Київською міською радою вимог Закону України «Про Антимонопольний комітет України», спрямованих на запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, у тому числі вимоги щодо обов’язкового погодження Проекту.

Додаток: на __ арк. в 1 прим. (листи із зауваженнями).

 

 

З повагою

 

 

Директор Асоціації

«Телекомунікаційна палата України                                                         К.Гріцак

 

 

 

Виконавчий директор

Інтернет Асоціації України                                                                    В.Куковський