Спільний лист ІнАУ, УСПП і ТЕЛАС № 137 від 08.08.2013 р. АМКУ щодо проекту Рішення

08.08.2013
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

  Голові Антимонопольного комітету України

      Цушку В.П.

 

Копія:            Одеському міському голові

            Костусеву О.О.

Вих. № ІнАУ  №137

від 8 серпня 2013 р.

 

Щодо проекту Рішення

Одеської міської ради

 

Шановний Василю Петровичу!

Оператори/провайдери телекомунікацій, що входять до складу Інтернет Асоціації України (ІнАУ), Української Асоціації операторів зв’язку «Телас» та Українського союзу промисловців і підприємців, звертаються до Вас з такого приводу.

Як нам стало відомо, нещодавно Одеською міською радою підготовлено проект Рішення «Об утверждении Правил по установке и эксплуатации телекоммуникационных сетей на зданиях и сооружениях в г.Одессе» (надалі – «проект Рішення»).   

Оператори/провайдери, що входять до складу Асоціацій, просять Вас звернути увагу на певну, на нашу думку, передчасність прийняття названого регуляторного акту з огляду на наступне.

Дорученням Президента України від 21.03.2012р. «Щодо запровадження новітніх технологій у сфері телекомунікацій, які відповідають міжнародним стандартам, забезпечення права вільного доступу громадян до мережі Інтернет», визначено завдання Уряду України та Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (далі – НКРЗІ) опрацювати питання щодо визначення правил доступу операторів та провайдерів телекомунікацій до житлового фонду всіх форм власності для організації та проведення відповідних будівельних, монтажних робіт для забезпечення доступу споживачів до мережі Інтернет, а відповідним керівникам обласних та міських державних адміністрації – вжити заходів щодо сприяння забезпеченню широкого доступу до мережі Інтернет.

Основними цілями названого доручення Президента України є забезпечення безперешкодного доступу споживача телекомунікаційних послуг до оператора, провайдера телекомунікацій, врегулювання проблемних правовідносин між останніми та володільцями інфраструктури на загальнонаціональному рівні. Виконання доручення має забезпечити встановлення єдиних правил в питанні доступу, які будуть однаковими для всіх учасників правовідносин незалежно від фактору регіональності провадження бізнесу, його масштабності.

На виконання вказаного доручення НКРЗІ на сьогоднішній день підготовлено та проводиться інтенсивне громадське обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Тимчасових правил доступу операторів, провайдерів телекомунікацій до об’єктів житлового фонду з метою надання телекомунікаційних послуг, в тому числі забезпечення доступу споживачів до Інтернету, працює робоча група по підготовці проекту Закону України «Про спільне використання інфраструктури». Держспецзв’язком підготовлено проект Технічних вимог до створення технологічної інфраструктури телекомунікаційних мереж доступу, прийняття якого вже на завершальному етапі. Мінрегіонбудом провадиться робота по підготовці Методики розрахунку тарифів за використання місця (площі) у будинках та спорудах для розміщення телекомунікаційних мереж.

Крім цього, до оприлюдненого проекту Рішення розробником не додано відповідний аналіз регуляторного впливу, що порушує вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності».

Також, просимо зважити на той факт, що відповідно до статті 20 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» проект Рішення потребує погодження з Антимонопольним комітетом України, його територіальними відділеннями, як таке, що може вплинути на конкуренцію, зокрема щодо створення суб'єктів господарювання, встановлення і зміни правил їх поведінки на ринку, приведення до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції на відповідних ринках.

Враховуючи вищенаведене, звертаємося до Вас з проханням не погоджувати рішення «Об утверждении Правил по установке и эксплуатации телекоммуникационных сетей на зданиях и сооружениях в г.Одессе» до закінчення процесу реформ в цьому питанні, які наразі відбуваються на загальнонаціональному рівні.

Додатки:

 

1. Проект Рішення Одеської міської ради з додатками на 9 арк.

2. Лист №314/02-13 від 01.08.2013 з додатком на 2 арк.

3. Проект алгоритма співробітництва, запропонований Одеською міською радою на 2 арк.

 

 

З повагою,

 

Голова ради Української асоціації

операторів зв'язку “Телас”                                                                             Л. Ошеров

 

 

Віце-президент УСПП                                                                                  І. Пєтухов

 

 

Виконавчий директор Інтернет Асоціації України                                      В. Куковський