ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНИ |
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ Комісія з питань науки та ІТ |
04053, Київ, вул. Олеся Гончара, 15/3, офіс 22, |
01001, Київ, вул. Хрещатик, 34 |
Голові депутатської фракції політичної партії «СЛУГА НАРОДУ»
Верховної Ради України
АРАХАМІЇ Д.Г.
Вих. ІнАУ № 258
від 05 грудня 2019 року
Шановний Давиде Георгійовичу!
Інтернет Асоціація України (ІнАУ) та Комісія з питань науки та ІТ Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), які об’єднують значну частину суб’єктів малого і середнього підприємництва в сфері електронних комунікацій, висловлюють Вам свою повагу та звертаються з наступним.
04.11.2019 року ІнАУ направила Вам Відкрите звернення щодо загрози знищення ринку послуг доступу до Інтернету, які закладені в законопроектах «Про електронні комунікації» № 2264 від 15.10.2019 і «Про розвиток інфраструктури для цифрової трансформації економіки і суспільства» № 2320 від 28.10.2019 (додається).
Ми покладали надію, що новий законопроект про електронні комунікації, який зараз опрацьовується в рамках створеної при Комітеті Верховної Ради України з питань цифрової трансформації робочої групи (далі - Комітет), буде позбавлений загроз, зазначених у Відкритому зверненні щодо законопроектів №№2264 і 2320. Але мусимо констатувати, що при розробці нового законопроекту про електронні комунікації в робочій групі при Комітеті продовжується ігнорування інтересів малого і середнього бізнесу та споживачів. Крім того, окремі положення нового законопроекту, який опрацьовується в робочій групі при Комітеті, так само мають суттєву невідповідність положенням Європейського Кодексу електронних комунікацій, як і законопроекти №№2264 і 2320.
Загрози, які закладаються в новий законопроект, як і загрози законопроектів №№2264 і 2320, значною мірою є наслідком опрацювання у дуже стислі терміни документів, які є надзвичайно важливими не лише для галузі, але і для всього суспільства. Наслідком прискореного прийняття недосконалого Закону про електронні комунікації може стати монополізація галузі, знищення телекомунікаційних підприємств малого та середнього бізнесу, втрата десятків тисяч робочих місць, кратне підвищення вартості доступу до Інтернету для громадян України.
Враховуючи зазначене, просимо Вас обговорити ситуацію, яка виникла, та шляхи вирішення зазначених питань в ході зустрічі з представниками профільних асоціацій, які представляють інтереси суб’єктів малого і середнього підприємництва в сфері електронних комунікацій, з запрошенням Голови Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації М.Крячка.
З повагою
Голова Правління Інтернет Асоціації України А.Пятніков
Віце-президент УСПП, Голова Комісії з питань науки та ІТ І.Пєтухов