Спільний лист ІнАУ та УСПП №06 від 06.01.2016 р. Прем'єр-міністру України щодо орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу

06.01.2016
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Прем'єр-міністру України

Яценюку А.П.

 

Копія: Міністру економічного розвитку і торгівлі України

А.Абромавичусу

 

Копія: Голові Фонду державного майна України

Білоус І.О.

 

Вих № 06

Від «06» січня 2016 р.

Щодо орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу

 

Шановний Арсеніє Петровичу!

Інтернет Асоціація України (далі - ІнАУ), яка об'єднує понад 180 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою повагу та звертається з наступним.

Пунктом 130 Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 № 357-р (далі – План заходів), передбачено встановлення вимоги щодо використання орендної ставки у розмірі 40% у разі експлуатації об’єктів нерухомості для розміщення офісних приміщень операторів телекомунікацій, які надають послуги з рухомого (мобільного) зв’язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги з доступу до Інтернету, а також 10% у разі експлуатації об’єктів нерухомості Фондом державного майна для розміщення технологічного обладнання, антен операторів телекомунікацій, які надають послуги з рухомого (мобільного) зв’язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги з доступу до Інтернету.

Відповідальним за виконання цього пункту Плану заходів визначено Міністру економічного розвитку і торгівлі України та Фонд державного майна України, строк виконання – II квартал 2015 р.

На виконання Плану заходів розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 № 786 про Методику розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу (далі – Проект постанови), на який отримано схвальний висновок Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

Але на жаль, даний Проект постанови станом на 06.01.2016 р. не прийнято.

Прийняття та реалізація даного Проекту постанови дозволить зменшити розмір орендної ставки до 10% за використання об’єктів нерухомого державного майна з метою розміщення технологічного обладнання, антен операторів телекомунікацій, які надають послуги з рухомого (мобільного) зв'язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги з доступу до Інтернет. Це дозволить, по-перше, захисти споживачів телекомунікаційних послуг від різкого підвищення вартості послуг зв'язку, по-друге, зміцнить івестиційний клімат у галузі телекомунікацій України.

Враховуючи, що розвиток ринку телекомунікацій має ключове значення для інноваційного розвитку економіки, інформаційного суспільства та електронного урядування в Україні, а прийняття Проекту постанови сприятиме розвитку телекомунікаційної галузі та стимулюватиме ділову активність на ринку телекомунікацій, просимо Вас сприяти якнайшвидшому прийняттю даного документу на виконання  Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності.

З повагою,

 

Голова Правління

 Інтернет Асоціації України                                                           О.Федієнко

 

Віце-президент УСПП,

Голова Комісії з питань науки та ІТ                                           І. Пєтухов