Спільний лист ІнАУ та СВЖУ від 03.02.2020 Київському міському голові щодо врегулювання відносин у сфері використання майна комунальної власності м. Києва для розташування технічних засобів телекомунікацій

Вихідні реквізити
Вих. № 08 від 03.02.2020
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Київська міська рада

ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНИ

(ІнАУ)

СПІЛКА ВЛАСНИКІВ ЖИТЛА УКРАЇНИ

Київська філія

04053, м.Київ, вул.О.Гончара,15/3,офіс 22 тел. (044) 278-2925

01034, м.Київ, вул. Гончара, 32Б, офіс 39

тел. (067) 400-4010

 

Київському міському голові

КЛИЧКУ В.В.

 

Вих ІнАУ № 08

від 03 лютого 2020 року

 

Щодо врегулювання відносин між власниками (володільцями) майна комунальної власності

м. Києва та операторами, провайдерами телекомунікацій

з питання розташування технічних засобів телекомунікацій

 

Шановний Віталію Володимировичу!

Від імені Інтернет Асоціації України та Спілки власників житла України засвідчуємо Вам свою повагу та  звертаємось щодо такої проблеми.

15 листопада 2019 року на сайті Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) оприлюднено проєкт рішення Київської міської ради «Про встановлення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі комунальної власності територіальної громади міста Києва» (далі – проєкт рішення), який 06.11.2019 був підтриманий на засіданні міжвідомчої робочої групи з питань доступу до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі комунальної власності територіальної громади міста Києва, утвореної розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07.08.2019 № 1410.

Але, без додаткових обґрунтувань, вже 21 грудня 2019 року проєкт рішення був повторно оприлюднений на сайті Київської міської ради, але строк подання зауважень і пропозиції був встановлений вже до 21 січня 2020 року.

Таким чином, вважаємо, що Київською міською радою (Київською міською державною адміністрацією) вже тривалий період не виконуються вимоги частини сьомої Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо встановлення плати за доступ до об’єктів будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі комунальної власності.

Невиконання Київською міською радою законодавства щодо врегулювання відносин у сфері використання майна комунальної власності територіальної громади міста Києва для розташування технічних засобів телекомунікацій призводить до неврегульованості та невизначеності відносин між власниками (володільцями) майна комунальної власності та операторами, провайдерами телекомунікацій з питання розташування технічних засобів телекомунікацій з використанням яких надаються телекомунікаційні послуги абонентам, в тому числі жителям м. Київ, а також, до встановлення необґрунтованих розмірів плати за доступ до майна комунальної власності територіальної громади міста Києва для розташування технічних засобів телекомунікацій, що, в свою чергу, може мати наслідком підвищення плати за телекомунікаційні послуги для споживачів у Києві.

Також зазначаємо, що впродовж тривалого періоду Президент України та члени Уряду заявляють про важливість і підтримку ініціатив щодо «держави у смартфоні». У той же час, побудова такої системи неможлива без доступного Інтернету для всіх українців — власників житла, більшість яких отримує доступ до всесвітньої мережі через кабельні телекомунікаційні мережі.

Враховуючи вищенаведене, просимо Вас сприяти якнайшвидшому розгляду та прийняттю Київською міською радою зазначеного проєкту рішення.

Про результати розгляду звернення просимо проінформувати письмово поштою.

 

З повагою

 

Голова Правління
Інтернет Асоціації України       
                                                                                              А.Пятніков

 

1-й заступник КФ Спілки
власників житла України                                                                                                       В.Морозов