Щодо надання інформації у справах № 243-26.13/202-11 та №136-26.13/388-12

Вихідні реквізити
№109 від 30.06.2016
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
АМКУ, Антимонопольний комітет України

 

Голові Антимонопольного

комітету України

ТЕРЕНТЬЄВУ Ю.О.

 

Вих. №109

Від «30» червня 2016 р.

 

Шановний Юрію Олександровичу!

            Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

29 грудня 2015 року Антимонопольний комітет України, в межах розгляду справи № 243-26.13/202-11, розпочатої розпорядженням державного уповноваженого Антимонопольного комітету України від 21.11.2011 № 05/263-р за ознаками вчинення комунальним підприємством «Київжитлоспецексплуатація» (далі – КП «Київжитло-спецексплуатація») порушення, передбаченого пунктом 1 частини другої статті 13 та пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку з організації розміщення телекомунікаційних мереж у (на) житлових та нежитлових будівлях комунальної власності шляхом встановлення таких тарифів (плати) за послуги розміщення телекомунікаційних мереж у (на) житлових будівлях комунальної власності, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку, надав КП «Київжитлоспецексплуатація» обов’язкові для розгляду рекомендації за № 21-рк.

Зокрема, Антимонопольний комітет України рекомендував КП «Київжитлоспец-експлуатація» вжити заходів щодо встановлення тарифу/плати за розміщення телекомунікаційних мереж у (на) житлових та нежитлових будівлях комунальної власності в межах міста Києва, у розмірі, який існував би за умов значної конкуренції на ринку.

Про результати розгляду зазначених рекомендацій КП «Київжитлоспецексплуатація» повинно було повідомити Антимонопольний комітет України протягом трьох місяців з дня їх отримання.

Крім цього, Антимонопольним комітетом України розглядається справа № 136-26.13/388-12, розпочата розпорядженням державного уповноваженого Антимонопольного комітету України від 12.12.2012 № 06/495-р за ознаками вчинення Київською міською радою порушення, передбаченого статтею 17 та пунктом 7 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», шляхом прийняття рішення від 14.07.2011 № 378/5765 «Про питання впорядкування діяльності суб’єктів господарювання в галузі зв’язку та інформаційних технологій», у вигляді створення умов для вчинення КП «Київжитлоспецексплуатація» порушень законодавства про захист економічної конкуренції при встановленні тарифів на послуги розміщення телекомунікаційних мереж у житлових та нежитлових будівлях комунальної власності.

Відповідно до Статуту ІнАУ, метою діяльності ІнАУ є сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет та розвитку інформаційно-телекомунікаційних технологій, захист інтересів учасників та сприяння створенню ефективного конкурентного середовища у їх діяльності. На сьогодні, ІнАУ обʼєднує 190 субʼєктів господарювання, значна частина з яких надає телекомунікаційні послуги у межах міста Києва.  

Чинність рішення Київської міської ради від 14.07.2011 № 378/5765 «Про питання впорядкування діяльності суб’єктів господарювання в галузі зв’язку та інформаційних технологій» має негативні наслідки для конкуренції на ринку телекомунікаційних послуг у місті Києві, про що вже неодноразово ІнАУ повідомляла в Антимонопольний комітет України.

Враховуючи наведене, просимо у якнайстисліші терміни надати до ІнАУ наступну інформацію:

1.      Чи виконані КП «Київжитлоспецексплуатація» рекомендації Антимонопольного комітету України від 29.12.2015 № 21-рк?

2.      Якщо рекомендації виконані, просимо повідомити, яких саме заходів КП «Київжитлоспецексплуатація» вжило задля встановлення тарифу/плати за розміщення телекомунікаційних мереж у (на) житлових та нежитлових будівлях комунальної власності в межах міста Києва, у розмірі, який існував би за умов значної конкуренції на ринку та якими документами чи діями КП «Київжитлоспецексплуатація» це підтверджується?

3.      У разі, якщо рекомендації не виконані, просимо повідомити про стан їх виконання  КП «Київжитлоспецексплуатація» та які заходи вживаються Антимонопольним комітетом України задля припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції на сьогодні?

4.      Стан розгляду справи № 243-26.13/202-11 на сьогодні, тобто, чи розгляд Антимонопольним комітетом України цієї справи продовжується, чи провадження у даній справі закрито?

5.      Стан розгляду справи №136-26.13/388-12 на сьогодні, тобто, чи розгляд справи продовжується, чи провадження у даній справі закрито? Які конкретні процесуальні дії, встановлені законодавством про захист економічної конкуренції, вживаються Антимонопольним комітетом України задля якнайшвидшого припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях Київської міської ради на сьогодні?

Одночасно просимо повідомити про орієнтовні дати, на які заплановано прийняття рішень у справах № 243-26.13/202-11 та №136-26.13/388-12.

Вдячні за співпрацю та надання інформації.

 

 

З повагою,

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                               О. Федієнко