Письмо ИнАУ в Министерство транспорту и связи относительно разъяснений Правил предоставления телекоммуникационных услуг

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Міністерство транспорту і зв'язку України

Директору Департаменту з питань зв'язку та інформатизації

 

Кравцю І. В.

 

вул.Хрещатик, 22, м.Київ, 01001, Україна

 

 

 

 

Шановний Ігоре Васильовичу!

 

            9 серпня 2005 р. кабінет Міністрів України своєю постановою за № 720 затвердив "Правила надання та отримання телекомунікаційних послуг".

            Згідно з п. 3 Постанови, Кабінет Міністрів уповноважив Міністерство транспорту та зв'язку давати роз'яснення щодо застосування Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг. Тому просимо розглянути наш запит та надати пояснення з такого питання.

 

            Пункт 427 Правил забороняє операторам, провайдерам Інтернет контролювати зміст інформації, що передається або приймається споживачем (абонентом).

Водночас пунктом 434 споживачеві забороняється:

використовувати мережеві ідентифікатори інших осіб;

фальсифікувати мережеві ідентифікатори;

використовувати неіснуючі мережеві ідентифікатори;

замовляти та пропонувати розсилання спаму;

розсилати спам;

вчиняти та сприяти вчиненню будь-яких дій, що перешкоджають роботі інших споживачів послуг з доступу до Інтернет або нормальному функціонуванню обладнання оператора, провайдера;

брати участь у будь-яких діях, що можуть бути причиною припинення та/або порушення функціонування будь-якого елемента Інтернет;

порушувати правила використання, встановлені власником окремого елемента Інтернет.

 

            Фактично, контроль за додержанням споживачем цих вимог виконують оператори (провайдери) за допомогою автоматизованих систем детектування та блокування спам-повідомлень, мережевих атак, комп'ютерних вірусів та іншого відомого програмного забезпечення, яке може виконувати несанкціоновані дії в комп'ютерах та комп'ютерних мережах.

            Більшість заходів, які виконуються за допомогою таких автоматизованих систем, пов'язана з аналізом заголовків, структури  та змісту повідомлень для порівняння із шаблонами відомих шкідливих програм та автоматичним прийняттям рішення щодо безперешкодной передачі повідомлення, його маркування,  повернення відправнику або знищення.

            Вважаємо за необхідне зазначити, що за відсутності таких автоматизованих систем в операторів (провайдерів) Інтернет, обсяги шкідливих даних та наслідки ураження ними  українських споживачів мали б катастрофічний характер ще декілька років тому.

 

            З метою коректного розуміння й додержання Правил операторами, провайдерами Інтернет, просимо Вас дати роз'яснення — чи не буде вважатись порушенням п. 427 Правил виконання наведених автоматичних антивірусних та інших перевірок повідомлень, які передаються від споживачів або надходять для їх подальшого отримання.

 

            З повагою,

 

            Голова Правління

            Інтернет Асоціації України                                      Тетяна Попова