Письмо Председателя Третейского суда ИнАУ в Государственный департамент интеллектуальной собственности

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Вих. № 1-02-ТС Від 26.02.03г.

Голові Державного департаменту інтелектуальної власності

Пану Паладію М.В.

 

Шановний  Микола Васильовичу!

На початку цього року до Третейського суду Інтернет асоціації України почали надходити позовні заяви від власників зареєстрованих в Україні знаків для товарів та послуг (наприклад, „Логікон”, свідоцтво 27817 від 15.10.2002 та „Негоциант", свідоцтво 14481 від 29.12.1999) до реєстраторів доменних імен другого рівня в домені .UA.

В ході слухань Третейським судом встановлено, що на цей час не існує нормативного акту, що містить опис прийнятної формальної процедури, яка згідно до норм Закону України „Про охорону прав на знаки для товарів та послуг” дозволяє перетворювати  знаки з кириличним написанням в форму, придатну для відображення в доменному імені (напис латинськими літерами).

Існуючі сьогодні варіанти транслітерації, по-перше, не є затвердженими як такі, що мають використовуватись при перетворенні кириличних знаків в доменні імена, а по-друге, не відповідають суті Закону (не охоплюють цілком поняття „подібні до ступеня змішування”), головним чином для знаків, сформованих із запозичених з інших мов слів.

В багатьох країнах, згаданих у звіті Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO, http://ecommerce.wipo.int/domains/international/index.html) вже діють формальні процедури для  вирішення проблеми „нелатинських” алфавітів та запозичених слів.

Вважаю, що розробка такого  документа, або впровадження іншим шляхом формальної процедури перетворення кириличних знаків для товарів та послуг в форму, придатну для відображення в доменному імені є дуже необхідною і для нашої країни.

В зв'язку з усим вищезгаданим, прошу Вас прискорити розробку процедури перетворення кириличних знаків для товарів та послуг в форму, придатну для відображення в доменному імені та пропоную експертну допомогу.

Можливо, для початку робіт корисним буде проведення спільної наради щодо цього питання, з запрошенням на неї також представників адміністрації домену .UA. У разі Вашої зацікавленості прошу   повідомити   прізвище   та   контактні дані відповідальних фахівців Департаменту для координації та підготовки такої спільної наради.

Користуючись нагодою, запевняю Вас в  глибокій повазі та сподіваюсь на плідну співпрацю.
 
 
Голова Третейського суду                     
Інтернет асоціації України

Ігор Дядюра