Протокол засідання Комітету від 25.12.2009 р.

Протокол засідання комітету ІнАУ

з питань Свободи слова

 

від 25.12.09 р.                                                                                                          м. Київ

 

Присутні:

 

Члени комітету

Дяченко Олександр.              (УАВПП)

Кравченко Вікторія.              (член Правління ІнАУ)

Ольшанський Олександр. (заступник голови Правління ІнАУ)

Осадчий Вадим                      (Телекомпанія «1+1»)

Поваляєва Марина                (Компанія «Кримтел»)

Шнурко-Табакова Еліна        (член Правління ІнАУ)

 

Запрошені:

Гудзь Олеся (ІнАУ)

Куковський Володимир (ІнАУ)

Лєсєчко Олег (Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі)

Пєтухов Іван (ІнАУ-УСПП)

 

На засіданні Комітету присутні члени комітету (6),

що складає більшість від загальної кількості складу (11).

Засідання Комітету вважається правомочним

розглядати всі питання порядку денного.

 

Порядок денний:

 1. Про виконання рішень засідання комітету ІнАУ з питань свободи слова від 17.06.2009 р.

 2. Обговорення проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» та розробка пропозицій щодо:

- визначення Інтернет-ЗМІ;

- порядок добровільної реєстрації Інтернет-ЗМІ;

- визначення форми представницької сторінки Інтернет-ЗМІ;

- доцільність зміни назви закону «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні».

 3. Про плани подальшої роботи.

 

Хід розгляду питань порядку денного: 

 

1. Про виконання рішень засідання комітету ІнАУ з питань свободи слова від 17.06.2009

 

Заслухали: Виконавчого директора ІнАУ про виконання рішень засідання комітету ІнАУ з питань Свободи слова від 17.06.2009 р.

 

Постановили:

1.1.   Визнати задовільними результати виконання рішень засідання комітету ІнАУ з питань Свободи слова від 17.06.2009 р.

1.2.   Звернутися до члена Комітету ІнАУ з питань свободи слова Е.Багірова з пропозицією про проведення запланованого обговорення змін до ЗУ «Про захист суспільної моралі» Міжнародною Лігою захисту прав громадян України спільно з Національною комісією з питань суспільної моралі      в рамках круглого столу ІнАУ-УСПП у лютому-березні 2010 р.

1.3.   Провести прес-конференцію щодо підписання Меморандуму та приєднання до нього інтернет-ЗМІ і відповідно створення спільноти інтернет-ЗМІ при Інтернет Асоціації України на засадах прийняття принципів Кодексу суспільного функціонування інтернет-ЗМІ у березні-квітні 2010 р.

1.4.   Доручити виконавчому директору ІнАУ вивчити питання щодо доцільності рекомендування членам комітету та членам ІнАУ використання безкоштовного ПО компанії Майкрософт для автоматичного блокування ресурсів, які містять дитячу порнографію, та представити цю інформацію членам Комітету.

1.5.   Звернутися до Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі з пропозицією щодо сприяння популяризації інтернет-ресурсу Skarga.UA.

 

Голосували: «за» - одноголосно.

 

 

2. Обговорення проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» та розробка пропозицій щодо визначення Інтернет-ЗМІ, порядку добровільної реєстрації Інтернет-ЗМІ, визначення форми представницької сторінки Інтернет-ЗМІ, доцільності зміни назви закону «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні».

 

Заслухали: Голову Комітету ІнАУ з питань свободи слова Еліну Шнурко-Табакову та інших членів комітету, а також запрошених осіб по суті питання.

 

Постановили:

2.1. Провести обговорення в режимі електронної розсилки пропозицій щодо ефективних механізмів законодавчого врегулювання діяльності у сфері інтернет-ЗМІ та щодо змін до ЗУ «Про захист суспільної моралі».

 

2.2. Провести круглий стіл ІнАУ-УСПП з питань забезпечення свободи слова в українському сегменті Інтернету з розглядом пропозицій змін до ЗУ «Про захист суспільної моралі» та щодо законодавчого врегулювання діяльності у сфері інтернет-ЗМІ із запрошенням представників Національної експертної комісії з питань суспільної моралі. Запропонувати Міжнародній Лізі захисту прав громадян України виступити співорганізатором круглого столу з питань забезпечення свободи слова в українському сегменті Інтернету.

 

2.3. Ініціювати дискусію в рамках Комітету та під час Круглого столу щодо доцільності використання приватного бренду, який об’єднує Інтернетр-ЗМІ (за прикладом бренду «Чистий Інтернет»).

 

2.4. Провести прес-конференцію щодо підписання Меморандуму та приєднання до нього інтернет-ЗМІ і відповідно створення спільноти інтернет-ЗМІ при Інтернет Асоціації України на засадах прийняття принципів Кодексу суспільного функціонування інтернет-ЗМІ.

 

2.5. Ініціювати дискусію в рамках Комітету та під час Круглого столу щодо доцільності використання приватного бренду, який об’єднує Інтернетр-ЗМІ (за прикладом бренду «Чистий Інтернет»).

 

2.6. Звернутись до Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі з пропозицією щодо сприяння популяризації інтернет-ресурсу Skarga.UA.

 

2.7. Вивчити питання доцільності рекомендування членам комітету та членам ІнАУ використання безкоштовного ПО для автоматичного блокування ресурсів, які містять дитячу порнографію.

 

3. Про плани подальшої роботи.

 

Заслухали: Членів Комітету з пропозиціями про плани подальшої роботи Комітету.

Постановили:

Рекомендувати Правлінню ІнАУ затвердити такий план роботи Комітету на поточний період:

 

№ п/п

Завдання

Строк виконання

Відповідальний

1.         

Провести обговорення в режимі електронної розсилки пропозицій щодо ефективних механізмів законодавчого врегулювання діяльності у сфері інтернет-ЗМІ та щодо змін до ЗУ «Про захист суспільної моралі»

Січень-лютий 2010

Члени Комітету

2.         

Провести круглий стіл ІнАУ-УСПП з питань забезпечення свободи слова в українському сегменті Інтернету з розглядом пропозицій змін до ЗУ «Про захист суспільної моралі» та щодо законодавчого врегулювання діяльності у сфері інтернет-ЗМІ із запрошенням представників Національної експертної комісії з питань суспільної моралі

Лютий-березень 2010

Голова Комітету ІнАУ з питань захисту суспільної моралі Е.Шнурко-Табакова

Член робочої групи,  член Правління УСПП І.Пєтухов

Виконавчий директор ІнАУ

3.         

Запропонувати Міжнародній Лізі захисту прав громадян України виступити співорганізатором круглого столу з питань забезпечення свободи слова в українському сегменті Інтернету. Звернутися з цього приводу до члена Комітету ІнАУ з питань свободи слова Е.Багірова.