Протокол засідання Комітету від 22.05.2019

ПРОТОКОЛ

засідання Комітету Інтернет Асоціації України

з питань доступу до інфраструктури телекомунікацій

 

22.05.2019 року                                                                                                          м. Київ

 

УЧАСНИКИ ЗАСІДАННЯ:

 

Пятніков Анатолій, ТОВ «ІТ Телесеть» – Голова Комітету;

Куковський Володимир, ІнАУ;

Оніщенко Дмитро, ТОВ «Воля-кабель».

 

ЗАПРОШЕНІ:

 

Гусєв Олег, Комісія УСПП з питань науки та ІТ;

Воронянський Вадим, ТОВ «Т.Е.С.Т.»;

Савчук Олександр, Член Правління ІнАУ.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ ЗАСІДАННЯ:

1. Щодо кроків ІнАУ з вирішення проблеми пошкоджень ККЕ та неякісного обслуговування ККЕ з боку ПАТ «Укртелеком», а також доопрацювання Реєстру викраденого обладнання та пошкодженої інфраструктури телекомунікацій (Реєстру викрадень та пошкоджень), на виконання п. 8 протоколу засідання Правління ІнАУ від 25.04.2019.  

2. Щодо стану виконання органами місцевого самоврядування ч. 7 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» та проблемних питань взаємодії Членів ІнАУ з ОМС (за результатом відповідей, отриманих від ОМС на листи ІнАУ).  

3. Щодо проблемних питань взаємодії членів ІнАУ з ПАТ «Укртелеком». Розгляд звернення ТОВ «Т.Е.С.Т.».

4. Щодо проблемних питань взаємодії з ОСББ: (коментар ІнАУ щодо роз’яснення Асоціацією ОСББ «Розвиток самоврядування» https://inau.ua/news/neuhylne-vykonannya-zakonu-pro-dostup-ce-zabezpechennya-pravoporyadku-ta-konstytuciynogo) та проблемні питання взаємодії членів ІнАУ з ОСББ. Розгляд звернень Членів ІнАУ.

5. Різне (щодо пропозицій стосовно змін та доповнень до Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку, затверджену НКРЗІ з метою реалізації вимог Закону «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж»).

 

РІШЕННЯ:

 

1. Рекомендувати Члену Правління ІнАУ О. Савчуку здійснити та надати на наступне засідання Комітету попередній розрахунок вартості впровадження пілотного проекту з забезпечення захисту телекомунікаційних люків з використанням датчиків на технології LoRaWAN та інших технологіях ІоТ, незалежно від ПАТ «Укртелеком», та пропозиції щодо реалізації цього проекту.

2. Погодитись із пропозиціями О. Савчука, озвученими у ході доповіді з питання підготовки пропозицій щодо можливих кроків ІнАУ з вирішення проблеми пошкоджень ККЕ та неякісного обслуговування ККЕ з боку ПАТ «Укртелеком» та рекомендувати Правлінню ІнАУ звернутись до лідерів політичних сил в рамках парламентської виборчої кампанії з пропозиціями реалізації необхідних кроків із законодавчого захисту телекомунікаційних мереж, а також проводити ІнАУ роботу у таких напрямках протидії викраденню/пошкодженню телекомунікаційного обладнання та інфраструктури телекомунікацій:

  • необхідності впровадження державної програми повного переходу на оптоволоконні технології з забороною використання мідних кабелів у ККЕ з 2021 року;
  • необхідності прийняття змін до нормативно-правових актів, якими встановити заборону приймання кабельної продукції з вмістом міді та інших кольорових металів без документів, які б засвідчувати законність власності на цю продукцію, а також посилення відповідальності за порушення діяльності на вторинного ринку кольорових металів;
  • впровадження кримінальної відповідальності за умисне пошкодження ліній зв’язку.

3. Рекомендувати Правлінню ІнАУ популяризувати через ЗМІ виконання заходів, зазначених у п.2 цього протоколу.

4. З огляду на можливі ризики, пов’язані з публічним оголошенням даних про пошкодження телекомунікаційного обладнання, рекомендувати Правлінню ІнАУ визнати недоцільним доповнення додатковими даними Реєстр викраденого обладнання та пошкодженої інфраструктури телекомунікацій (Реєстр викрадень та пошкоджень).

5. З метою сприяння врегулюванню ситуації та захисту законних інтересів ТОВ «Т.Е.С.Т.» у взаємовідносинах з ПАТ «Укртелеком» при використанні ККЕ рекомендувати Правлінню ІнАУ підтримати ініціативу Комітету та направити до ПАТ «Укртелеком» лист із запрошенням проведення робочої зустрічі з зазначеного питання.

6. З метою виконання органами місцевого самоврядування частини сьомої розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» та за результатом узагальнення інформації, отриманої ІнАУ від органів місцевого самоврядування, рекомендувати Правлінню ІнАУ підтримати ініціативу Комітету та направити відповідні звернення до Верховної Ради України, зокрема, на ім’я Голови Парубія А.В. та Голови Комітету з питань інформатизації та зв’язку Данченка О.І., до Кабінету Міністрів України та до територіальних відділень Антимонопольного комітету України про вжиття заходів реагування. 

7. Рекомендувати Правлінню ІнАУ вжити заходи, направлені на організацію моніторингу виконання органами місцевого самоврядування вимог Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», зокрема, в частині скасування та прийняття відповідних рішень, а також популяризації заходів у цьому напрямку, проведених ІнАУ.

8. За результатом розгляду звернення ТОВ «Сі.Ті.Нет», інформацію взяти до відома та рекомендувати товариству звернутись до ІнАУ з офіційним листом щодо сприяння врегулюванню проблеми, яка виникла з питання розміщення телекомунікаційних мереж з використанням інфраструктури доступу ОСББ.

9. Рекомендувати Правлінню ІнАУ підтримати ініціативу Комісії УСПП з питань науки та ІТ та, у разі офіційного оприлюднення НКРЗІ проекту змін до Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури ККЕ, зокрема, в частині визначення положень про те, що плата за доступ до ККЕ враховує передбачені платежі і збори та те, що у разі неприйняття органами місцевого самоврядування відповідних рішень щодо затвердження плати за доступ до конкретного об’єкта доступу, Угоди укладаються із застосуванням граничних розмірів плати за доступ до елементів інфраструктури ККЕ, визначені у частині сьомій статті 17 Закону  України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж».

 

Рішення прийнято консенсусом.