Протокол засідання Комітету від 20.09.2018

ПРОТОКОЛ

засідання Комітету Інтернет Асоціації України

з питань захисту економічної конкуренції

 

20.09.2018 року                                                                                                          м. Київ

 

УЧАСНИКИ ЗАСІДАННЯ:

 

Арутюнян Олександр, ТОВ «Павутина. НЕТ» - Голова Комітету;

Дудник Світлана, ІнАУ;

Лабунський Андрій, ТОВ «Інформаційні технології»;

Хлюпін Ігор, ТОВ «Інтрафік».

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ ЗАСІДАННЯ:

 

1. Обговорення проекту Кодексу (правил) професійної етики у конкуренції на ринку послуг Інтернет та програмної послуги (продовження).

2. Щодо відповіді на запит Правління ІнАУ стосовно надання розширеної інформації щодо цілей проведення дослідження ринку послуг доступу до мережі Інтернет та ринку платного телебачення у м. Києві, термінів проведення дослідження, виконавців дослідження та права власності на матеріали дослідження (п. 1 Протоколу засідання Правління ІнАУ від 30.08.2018 №8).

3. Розгляд відповідей ПрАТ «Київстар», ТОВ «Мега Лінк», ТОВ «Маклаут» на листи ІнАУ стосовно ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

  • ТОВ «Мега Лінк» (група «Фрегат»): Лист № 222 від ТОВ «Мега Лінк» 04.09.2018 щодо надання інформації на звернення про дотримання принципів чесної конкуренції на ринку телекомунікаційних послуг, відповідь на лист ІнАУ, який був ініційований Комітетом ІнАУ з питань захисту економічної конкуренції: Лист № 114 від 27.07.2018 «Мега Лінк», ТОВ щодо дотримання принципів чесної конкуренції на ринку телекомунікаційних послуг.
  • ТОВ «Маклаут»: Лист № 220 від компанії «Маклаут» 03.09.2018 щодо надання роз'яснень на звернення про дотримання принципів чесної конкуренції на ринку телекомунікаційних послуг, відповідь на лист ІнАУ, ініційований Комітетом: Лист № 113 від 27.07.2018 керівнику компаній «Маклаут» щодо дотримання принципів чесної конкуренції на ринку телекомунікаційних послуг.
  • ПрАТ «Київстар»: Лист № 185 від «Київстар», ПрАТ 19.07.2018 щодо надання інформації за зверненням стосовно ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, відповідь на лист ІнАУ: Лист № 90 від 18.06.2018 ПрАТ "Київстар" щодо вжиття заходів, направлених на припинення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

РІШЕННЯ:

 

       1. Обговорення проекту Кодексу (правил) професійної етики у конкуренції на ринку послуг Інтернет та програмної послуги (продовження) перенести на наступне засідання Комітету.

       2. Обговоривши п. 1 Протоколу засідання Правління ІнАУ від 30.08.2018 №8, вирішено надати наступну інформацію для Правління ІнАУ з метою проведення дослідження ринку послуг доступу до мережі Інтернет та ринку платного телебачення у м. Києві.

       Мета проведення дослідження ціноутворення на ринках послуг доступу до мережі Інтернет та ринку платного телебачення у м. Києві це не лише дослідження рівня цін на послуги доступу до Інтернет, а для того, щоб мати незалежне дослідження, зроблене третіми особами, незалежними від ІнАУ або її учасників, для визначення рівня ціни на послугу у розумінні поняття «звичайна ціна» на послуги доступу до Інтернету.

       Маючи таке дослідження, Комітет ІнАУ з питань захисту економічної конкуренції використовуватиме його у протидії з встановленням окремими операторами, провайдерами телекомунікацій демпінгових та дискримінаційних тарифів, а, відтак, здійснення такими суб’єктами антиконкурентної діяльності. Зокрема, результати такого дослідження можуть надаватись у державні органи як доказ, а дані дослідження використовуватись на підтвердження рівня звичайної ціни на послуги доступу до Інтернет у певний період, яку визначить незалежний експерт, а не ІнАУ або учасники ІнАУ.

       Інформація за результатом дослідження еластичності попиту послуг доступу до Інтернет буде корисною для учасників ІнАУ і, зазвичай, проводиться професіоналами. Також, у зв’язку з впровадженням високошвидкісних 4G мереж мобільними операторами, дослідження еластичності попиту фіксованого ШПД особливо важливе.

       Виконавці: ТОВ «БігДатаЮей» та ТОВ «Фактум Груп».

       Власником матеріалів досліджень пропонується визнати ІнАУ, у разі надходження платежів на виконання таких досліджень.

       Запропонувати учасникам ІнАУ здійснити цільові членські внески для проведення зазначених досліджень.

       Строки проведення досліджень: ТОВ «БігДатаЮей» - роботи виконуються під гарантію Голови Комітету О. Арутюняна. Орієнтовно, до 01.10.2018 дослідження буде виконане, передача матеріалів дослідження буде після отримання оплати. Строки виконання дослідження  ТОВ «Фактум Груп» - 30 календарних днів після отримання оплати.

       3. Доручити Члену Комітету С. Бойку опрацювати та надати повний опис дослідження еластичності попиту послуг доступу до Інтернет, направити його для обговорення Членам Комітету в ел. розсилку expert@inau.ua та, в послідуючому, передати Правлінню ІнАУ. Строки – 1 тиждень.

       4. За результатом аналізу листів ТОВ «Маклаут» та ПрАТ «Київстар» є підстави вважати про наявність ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції та про телекомунікації у розрізі того, що ціни на послуги доступу до Інтернет, які ними застосовуються, є дискримінаційними та демпінговими. А, щодо ПрАТ «Київстар», не виключено, можливе крос-субсидування послуг за рахунок послуг мобільного зв’язку.

       5. На наступному засіданні обговорити подальші дії Комітету, які можуть бути направлені на протидію порушенням законодавства при формуванні цін на послуги доступу до Інтернет, маніпулювання законодавством, посилаючись на право самостійного встановлення, та застосовування нечесних цін на послуги.

       Визначити дату наступного засідання Комітету в офісі ІнАУ – 26.09.2018 о 10-30 год.

 

По пунктах 1,2,3,5 протоколу - рішення прийнято консенсусом, по пункту 4 протоколу – 3 «за», 1 «утримався».