Протокол засідання Комітету від 13.07.2018

ПРОТОКОЛ

засідання Комітету Інтернет Асоціації України

з питань захисту економічної конкуренції

 

13.07.2018 року                                                                                                          м. Київ

 

УЧАСНИКИ ЗАСІДАННЯ:

 

Арутюнян Олександр, ТОВ «Павутина. НЕТ» – Голова Комітету;

Баран Микола, ТОВ «ТБ-НЕТ»;

Бойко Сергій, ТОВ «БігДатаЮЕЙ»;

Дудник Світлана, ІнАУ;

Кубанський Сергій, ТОВ «Андернет»;

Лабунський Андрій, ТОВ «Інформаційні технології»;

Мельниченко Євген, ТОВ «ADS LEGAL GROUP»;

Пятніков Анатолій, ТОВ «ІТ Телесеть»;

Хлюпін Ігор, ТОВ «Інтрафік».

 

Запрошені:

Дубинський Іван, директор ТОВ «Фактум Груп».

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ ЗАСІДАННЯ:

 

1. Обговорення проекту Кодексу (Правил) професійної етики у конкуренції на ринках послуг доступу до Інтернет та програмної послуги.

2. Обговорення питань для проведення дослідження ринків платного телебачення та послуг доступу до Інтернет.

3. Напрацювання напрямків поширення інформації серед громадськості, ЗМІ про діяльність Комітету, забезпечення висвітлення інформації про прийняття Кодексу (Правил), тощо.

4. Різне:

- обговорення питання ціноутворення на ринку послуг доступу до Інтернет.

 

РІШЕННЯ:

 

1. З метою недопущення порушення умов добросовісної конкуренції та ущемлення інтересів операторів, провайдерів, які надають послуги доступу до Інтернет в Черкаській області, захисту прав абонентів, рекомендувати Правлінню ІнАУ підтримати пропозицію Комітету та направити звернення до ТОВ «Фрегат» (акція «4 G»), ТОВ «Маклаут» (акція «18 місяців на шару») про вжиття заходів, направлених на припинення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

2. До обговорення проекту Кодексу (Правил) професійної етики у конкуренції на ринках послуг доступу до Інтернет та програмної послуги повернутись після вирішення Правлінням ІнАУ питання про затвердження Плану роботи Комітету на 2018 рік.

3. Для обговорення технічного завдання для проведення дослідження ринків платного телебачення та послуг доступу до мережі Інтернет створити робочу групу із складу Членів Комітету: Арутюнян О., Бойко С., Кубанський С., Лабунський А., Хлюпін І. та 24.07.2018 о 10-30 год провести робочу зустріч в офісі ІнАУ.

Про результати проведеної роботи інформувати Членів Комітету на наступному засіданні.

 

4. Погодитись із наступним переліком заходів, направлених на поширення інформації про діяльність Комітету у напрямку протидії проявам недобросовісної конкуренції на ринках телекомунікаційних послуг:

  • розроблення плану та проведення навчальних заходів з фінансів та маркетингу (у разі досягнення домовленостей, заходи проводити у співпраці з Академією росту компанії StarLightDigital);
  • організація виїзних заходів по Україні (у співпраці з Академією росту компанії StarLightDigital, в рамках заходів ДЕК, ТіМ, УКОЗ, участь в інших конференціях та заходах учасників телекомунікаційного ринку);
  • аналіз ринків фіксованого доступу до мережі Інтернет у розрізі тарифів та акцій зарубіжних країн та публікація такої інформації;
  • поширення інформації в ЗМІ у вигляді статей, повідомлень, тощо;
  • проведення переговорів, вжиття інших заходів, направлених на недопущення встановлення демпінгових тарифів на послуги доступу до Інтернет, висвітлення інформації через ЗМІ;
  • співпраця з медіагрупами з метою розміщення рекламної інформації на телеканалах з метою пропаганди платного телебачення, поширення добросовісної конкуренції на телекомунікаційних ринках.

5. Інформацію про аналіз ринків фіксованого доступу до мережі Інтернет у розрізі тарифів та акцій зарубіжних країн презентувати у найближчі 2 місяці. Відповідальний за проведення заходу – І.Хлюпін.

6. Розробити та оприлюднити алгоритм дій операторів, провайдерів телекомунікацій у разі виявлення фактів застосування необґрунтованих тарифів на послуги доступу до мережі Інтернет. Відповідальний за проведення заходу – І.Хлюпін.

7. Визначити дату наступного засідання Комітету в офісі ІнАУ – 01.08.2018 о 10-30 год.

 

Рішення прийнято консенсусом.