Протокол засідання Комітету від 12.12.2018

ПРОТОКОЛ

засідання Комітету Інтернет Асоціації України

з питань захисту економічної конкуренції

 

12.12.2018 року                                                                                                          м. Київ

 

УЧАСНИКИ ЗАСІДАННЯ:

Арутюнян Олександр, ТОВ «Павутина. НЕТ» - Голова Комітету;

Дудник Світлана, ІнАУ;

Дядюра Ігор, ТОВ «Електрум Пейменд Систем»;

Лабунський Андрій, ТОВ «Інформаційні технології»;

Хлюпін Ігор, ТОВ «Інтрафік».

 

ЗАПРОШЕНІ:

Волощук Дмитро Євгенович – начальник відділу Антимонопольного комітету України;

Карп’юк Ольга Петрівна – начальник відділу Антимонопольного комітету України.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ ЗАСІДАННЯ:

1. Щодо ймовірних ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді недобросовісної конкуренції при формуванні окремих тарифних пропозицій «Київстар», Vega Telecom, McLaut, «Пролайн ТМ», «Домонет».

2. Щодо методики дослідження ринку високошвидкісного Інтернету (предмет дослідження – еластичність цін на послугу та визначення середньоринкової ціни).

3. Різне.

 

РІШЕННЯ:

1. Після обговорення умов окремих тарифних пропозицій «Київстар» (https://kyivstar.ua/uk/fmc), Vega Telecom (https://vega.ua/rus/for_home/superconnect_fttb), McLaut (http://mclaut.com/iptv_price), «Пролайн ТМ» (http://ukrtvin.com/iptv.html, https://rusanovka-net.kiev.ua/files/rusanovka_zimnee-naslazhdenie.pdf), «Домонет» (https://domonet.ua/ua/tarifs) на предмет відповідності законодавству про захист економічної конкуренції учасники засідання дійшли згоди провести ще одну робочу зустріч з метою недопущення ущемлення інтересів операторів, провайдерів телекомунікацій внаслідок дій окремих операторів, провайдерів телекомунікацій при формуванні ними тарифних пропозицій, у яких зазначається, зокрема, про продаж «2-х і більше телекомунікаційних послуг за ціною однієї», надання «постійної» 50% знижки, не зазначення строків «акції», встановлення «нульового» тарифу, тощо та, як наслідок, спотворення конкуренції на ринку послуг доступу до Інтернету.

Також, Членами Комітету отримано інформацію, що Антимонопольним комітетом України направлено письмові вимоги та очікуються відповіді від окремих учасників ринку з питання формуванні окремих тарифних пропозицій та дотримання при цьому вимог законодавства про захист економічної конкуренції за раніше наданими зверненнями ІнАУ.

2. Обговорення методики дослідження ринку високошвидкісного Інтернету (предмет дослідження – еластичність цін на послугу та визначення середньоринкової ціни) продовжити на наступному засіданні.

 

Визначити дату наступного засідання Комітету в офісі ІнАУ – 16.01.2019 о 10:30 год.

 

Рішення прийнято консенсусом.