Открытое письмо к Президенту Украины относительно назначения Главы НКРС

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Президенту України
пану В.А.Ющенку

Шановний Вікторе Андрійовичу!

До вас звертаються представники професійних об'єднань підприємців та громадських організацій, що об'єднують працівників галузі інформаційних технологій та телекомунікацій. Підприємці і працівники нашої галузі активно підтримували і підтримують народний рух за демократичні реформи, тому що наша мета і предмет нашої роботи — розбудова в Україні інформаційного суспільства, яке насамперед є суспільством демократичним. Ми підтримуємо ті принципи реформування системи державного управління та прозорої кадрової політики нової влади, які Ви проголосили. Ми за прихід в Уряд нових людей, визначальні риси яких — патріотизм, професіоналізм та порядність.

27 січня цього року ми вже звертались до Вас із відкритим листом з огляду на стурбованість щодо можливого призначення керівником галузі зв'язку пана С.О.Довгого, який за час роботи керівником ВАТ "Укртелеком", а потім головою Державного комітету зв'язку та інформатизації України зарекомендував себе негативно. У цей час розвиток галузі на значний час був просто заморожений: був необґрунтовано зупинений процес оформлення ліцензій, створювались численні штучні перешкоди розвитку підприємств галузі, управління галуззю було побудоване на принципах авторитаризму, непрозорості і "ручного керування", галузь набула слави однієї із найбільш корумпованих. Зарекомендував негативно себе не лише пан С.О.Довгий особисто, але й уся команда, що працювала разом з ним на той час.

На сьогоднішній день, відповідно до опублікованої інформації, питання про призначення С.О.Довгого керівником галузі знято. Але ми вимушені звернутися до Вас знову. Приводом для цього повторного звертання є наша занепокоєність тим, що пан С.О.Довгий сьогодні прикладає чимало зусиль для лобіювання на керівну посаду в галузі "своєї" людини — пана О.В.Гайдука, який з 2000 по 2001 рік працював заступником генерального директора з питань нових технологій та забезпечення життєдіяльності ВАТ „Укртелеком”, а з 2001 по 2003 рік — головою правління ВАТ „Укртелеком”, тобто під безпосереднім керівництвом пана С.О.Довгого.

З вищенаведеного зрозуміло, чому ми вражені інформацією про те, що тепер вже пан О.В. Гайдук серйозно розглядається як кандидат на високу посаду у новій владній команді — команді народної довіри.

Ми знову стверджуємо, що підприємницькі кола та професійне співтовариство галузі інформаційних технологій та телекомунікацій готові надати будь-яку практичну підтримку в роботі новопризначеним посадовцям, що не заплямували себе за попередні роки. Ми сподіваємося на тісну співпрацю Уряду України та відповідних міністерств і відомств із підприємцями та громадськими організаціями у справі розбудови в Україні інформаційного суспільства відповідно до європейської перспективи нашої країни.

Провідними галузевими асоціаціями та громадськими організаціями індустрії ІКТ у березні було проведено публічне висунення кандидатів у члени НКРЗ та організоване рейтингове голосування. У ході громадського обговорення та голосування більшість голосів набрав Шевчук Олег Борисович, що має відповідний досвід роботи у галузі та на державній службі, володіє знаннями щодо ринкових механізмів регулювання телекомунікацій, користується довірою фахівців галузі . З огляду на те, що його кандидатура до списку пройшла майже одноголосно – пропонуємо його призначити Головою НКРЗ. За ним в порядку рейтингу йдуть О.А.Баранов, Ю.М.Безбородов, В.П.Звєрєв, М.С.Лестєв, Л.І.Нетудихата, О.І.Філіппова. Всі ці фахівці також відповідають вимогам професіоналізму, порядності, патріотизму та нормам відповідного Закону, а також мають реальний авторитет в галузі.

Просимо Вас врахувати точку зору представників ринку ІКТ при прийнятті рішення щодо призначення персонального складу та Голови НКРЗ.

З глибокою повагою,

Тетяна Попова - Голова Правління Інтернет Асоціації України
Валерій Пекар - Голова Комісії УСПП з питань телекомунікацій та інтелектуальних мереж
Іван Пєтухов - Голова Комісії УСПП з питань науки і технологій
Юрій Соловйов - Голова ради Асоціації "Телас"
Ярослав Павловський - Інститут Інформаційного суспільства
Олександр Бернатович - Всеукраїнська асоціація комп'ютерних клубів
Наталія Балан - Всеукраїнська організація роботодавців