Лист №92 від 03.06.2015 ДССЗЗІ щодо показників інтернет-проникнення в Україні

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України

Звєрєву В.П.

 

 

 

 

 

 

 

Вих. № 92

від «03» червня 2015 р.

 

 

Шановний Володимире Павловичу!

Інтернет Асоціація України (далі - ІнАУ), яка об'єднує понад 170 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України та є найбільшим об'єднанням підприємств країни, що надають послуги в області інтернет-сервісів, висловлює Вам свою повагу і звертається з наступним.

Одним з важливих напрямків діяльності ІнАУ є сприяння розвитку українського сегменту Інтернету шляхом формування та популяризації якісних показників розвитку вітчизняного ІКТ-ринку. Ми вважаємо, що наявність точних і своєчасних даних про проникнення Інтернету дуже важливе для ефективного розвитку ІКТ-ринку. Тому ми цінуємо зусилля Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ) щодо визначення статистичних показників для окремих сегментів ІКТ-ринків усіх країн світу, які публікуються на офіційному веб-сайті МСЕ за адресою www.itu.int/ITU-D/icteye.

Проникнення Інтернету (Percentage of individuals using the Internet) є важливим показником розвитку країни, і певною мірою визначає її міжнародний статус і рівень інвестиційної привабливості. Тому нашу занепокоєність викликає досить низьке позиціонування України за проникнення Інтернету в опублікованих даних МСЕ. Наприклад, за даними МСЕ, в 2013 р цей показник в Україні становив лише 41,8%, що, на нашу думку, є суттєво заниженою оцінкою.

ІнАУ проводить власне дослідження соціально-демографічних показників інтернет-аудиторії України, в рамках якого регулярно виконується оцінка кількості українських інтернет-користувачів. Виконавцем проекту є дослідницьке агентство повного циклу Factum Group Ukraine, що входить до міжнародної дослідницької мережі Factum Group. Професійним дослідженням рівня інтернет-проникнення в Україні займається також компанія GfK Ukraine, яка входить до міжнародної дослідницької мережі GfK Group. Результати незалежних досліджень Factum Group Ukraine і GfK Ukraine у сфері оцінки інтернет-проникнення України з урахуванням деяких відмінностей в базі дослідження досить близько збігаються, що дозволяє зробити висновок про їх високу якість. Ці дані свідчать про те, що проникнення Інтернету в Україні в 2013 р. та у попередні роки було істотно вище показників по Україні, опублікованих у звітах МСЕ за 2013, і склало 53% регулярних користувачів старше 15 років (див. Додатки).

Звертаємось до Вас з пропозицією при наданні інформації від України до МСЕ щодо показників інтернет-проникнення використовувати інформацію, яку ІнАУ отримує в рамках проекту дослідження соціально-демографічних показників інтернет-аудиторії України. Ми в свою чергу пропонуємо щорічно на некомерційній основі надавати центральному органу виконавчої влади у сфері зв’язку та телекомунікацій інформацію для МСЕ, включно зі статистичними даними про аудиторію інтернет-користувачів України.

Також просимо Вас повідомити нас про джерела отримання Адміністрацією зв’язку України даних для підготовки інформації від України до МСЕ щодо показників інтернет-проникнення (а саме кількості інтернет-користувачів, кількості абонентів послуг інтернет-доступу і кількості абонентів послуг широкосмугового інтернет-доступу).

Ми сподіваємося, що наша співпраця дозволить більш точно встановлювати показники проникнення Інтернету в Україні для звітів Міжнародного союзу електрозв'язку, що сприятиме розвитку українського та світового ІКТ-ринку.

 

 

Додатки:

1. Internet Usage in Ukraine.

2. Порівняльні дані щодо інтернет-проникнення в Україні за даними звітів МСЕ та за даними досліджень дослідницької компанії Factum Group Ukraine.

 

 

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                        Олександр Федієнко

 

 

Прикріплені файли