Лист №35 від 27.02.2015 НКРЗІ щодо проекту Закону України «Про доступ до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розвитку телекомунікаційних мереж»

27.02.2015
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

Животовському О.М.

 

 

 

 

Вих. № 35

від «27» лютого 2015 р.

 

Щодо проекту Закону України

«Про доступ до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розвитку телекомунікаційних мереж»

 

Шановний Олександре Миколайовичу!

Інтернет Асоціація України (далі - ІнАУ), яка об'єднує понад 180 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

Направляємо пропозиції ІнАУ щодо необхідних змін до проекту Закону України «Про доступ до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розвитку телекомунікаційних мереж», прийнятому Рішенням НКРЗІ № 854 від 30.12.2014 (у додатку).

Найбільш принциповим питанням вважаємо зміну формулювання п. 3 ст. 20 на таку: «За будинкові розподільні мережі та технічні засоби телекомунікацій, що розташовані в інфраструктурі об’єктів будівництва, в тому числі об’єктів житлового та нежитлового фонду, транспорту та електроенергетики усіх форм власності до набрання чинності цього Закону, плата за доступ до інфраструктури не справляється».

Прийняття цієї статті у вигляді, запропонованому НКРЗІ, з позицією щодо розповсюдження цієї норми лише на будинкові розподільчі мережі та лише на ті телекомунікаційні мережі, що використовуються для надання загальнодоступних телекомунікаційних послуг, приведе до подальшої монополізації ринку телекомунікацій та банкрутства малих та середніх підприємств цієї галузі, значного підвищення споживацьких тарифів та росту соціального напруження.

 

Додаток: Пропозиції Інтернет Асоціації України до проекту Закону України «Про доступ до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розвитку телекомунікаційних мереж» на 25 арк.

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                                     Т. Попова