Лист №204 від 25.11.2016 КП "Київжитлоспецексплуатація" - Зауваження та пропозиції до проекту Методики розрахунку плати

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «КИЇВЖИТЛОСПЕЦЕКСПЛУАТАЦІЯ»

Начальнику КП «Київжитлоспецексплуатація»

Котляренку О.О.

вул. Володимирська, 51А

м. Київ, 01001

 

Копія: Начальнику Дирекції з розвитку телекомунікаційних мереж

Носевичу О.В.

вул. Пушкінська, 28/9, м. Київ, 01004

 

Голові правління ПрАТ «Діпрозв’язок»

Рибці С.В.

вул. Солом’янська, 3, м. Київ, 03680

 

Голові Постійної комісії Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами

Окопному О.Ю.

вул. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044

Вих. №204

від «25» листопада 2016 року

 

Зауваження та пропозиції до проекту

Методики розрахунку плати

 

Шановний Олеже Олеговичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

У 2016 році ІнАУ та оператори, провайдери телекомунікацій неодноразово звертались до КП «Київжитлоспецексплуатація» (або далі по тексту – Підприємство) з листами, в яких надавались зауваження та пропозиції до проекту Методики розрахунку плати за доступ та розміщення телекомунікаційних мереж доступу при використанні об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Києва, розробленої ПрАТ «Діпрозв’язок» (далі – Методика розрахунку плати), та з інших питань, які стосуються встановлення плати (тарифів) за доступ та розміщення телекомунікаційних мереж, доступу до об’єктів комунальної власності, тощо. Зокрема, це листи від 19.02.2016 № 19/02-02 з пропозиціями до тексту Методики розрахунку плати, від 13.09.2016 №157 про надання інформації щодо причин незабезпечення цілодобового доступу до житлових об’єктів, від 04.11.2016 № 196 про надання копії фінансових документів або балансу. Власні позиції щодо положень, які необхідно врахувати у тексті Методики розрахунку плати озвучувались представниками операторів, провайдерів телекомунікацій і під час засідань робочої групи у КП «Київжитлоспецексплуатація», робочих зустрічей в Антимонопольному комітеті України, тощо. Проте, усі звернення залишились без належного реагування або взагалі без відповіді від КП «Київжитлоспецексплуатація».

ІнАУ, з метою узгодження з Підприємством спільного підходу до формування плати (тарифів) за доступ до об’єктів будівництва комунальної власності для розміщення телекомунікаційних мереж та опрацювавши проект Методики розрахунку плати, текст якої розміщено на офіційному веб-сайті КП «Київжитлоспецексплуатація», надає наступні зауваження та пропозиції до КП «Київжитлоспецексплауатація», які доцільно в обов’язковому порядку врахувати в остаточному узгодженому тексті документу:

1. Методика розрахунку плати має ґрунтуватись на принципі компенсації фактично понесених витрат КП «Київжитлоспецексплуатація», які пов’язані з наданням послуг операторам, провайдерам телекомунікацій.

2. При формуванні плати (тарифу) за послуги виключити із Методики розрахунку плати положення щодо забезпечення прибутковості діяльності та компенсації інвестиційних витрат, а також витрат на капітальні та поточні ремонти, інших витрат, не пов’язаних з наданням послуг операторам, провайдерам телекомунікацій.

3. При визначенні економічно обґрунтованих витрат КП «Київжитлоспецексплуатація» згідно Методики розрахунку плати не застосовувати поняття середньої заробітної плати.

4. ІнАУ наполягає, що коефіцієнт 0,5, який застосовується при розрахунку плати за проходження кабелю зв’язку через будинок, який виконує транзитні функції і при цьому оператор, провайдер телекомунікацій не надає послуги мешканцям цього будинку, необхідно замінити на коефіцієнт 0,01.

5. При розрахунку плати (тарифів) у Методиці розрахунку плати має бути передбачено надання КП «Київжитлоспецексплуатація» обов’язку цілодобового безперешкодного доступу операторам, провайдерам телекомунікацій, а також штрафні санкції та перерахунок плати (тарифу) у сторону зменшення у разі його ненадання.

6. Методика розрахунку плати має містити обґрунтування того, що плата (тариф) за розміщення телекомунікаційних мереж не залежить від характеру послуги чи технології надання послуги, щоб уникнути дискримінаційних підходів до окремих операторів, провайдерів телекомунікацій.

7. Методика розрахунку плати повинна передбачати розподілення витрат КП «Київжитлоспецексплуатація» між усіма операторами, провайдерами телекомунікацій, що фактично розмістили телекомунікаційні мережі у будинку.

Крім зазначеного, для подальшого аналізу проекту Методики розрахунку плати та надання зауважень та пропозицій, просимо КП «Київжитлоспецексплуатація» надати до ІнАУ наступну інформацію:

•        

Дані КП «Київжитлоспецексплуатація» та Дирекції з розвитку телекомунікаційних мереж за 2013, 2014, 2015 роки для аналізу розрахунків майбутніх щомісячних платежів. Інформацію просимо надати по Підприємству та структурному підрозділу окремо та за кожний рік окремо.

•        

Розрахунок плати за послуги операторам, провайдерам телекомунікацій згідно з Методикою розрахунку плати за даними діяльності за 2015 рік та прогнозований розмір плати на 2017 рік.

•        

Яким чином та згідно з якими статистичними даними у Методиці розрахунку плати було розраховано усереднену кількість операторів, провайдерів (пункт 7.6 Методики)?

•        

Перелік адрес будівель, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та у яких КП «Київжитлоспецексплуатація» надає послуги розміщення телекомунікаційних мереж, а також по кожному будинку окремо зазначити підставу, на якій цей будинок належить до комунальної власності.

Вдячні за якнайшвидше надання зазначеної інформації.

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                     О. Федієнко