Лист №197 від 08.11.2016 до Печерського районного суду м.Києва - СКАРГА в порядку, передбаченому ст. 303 Кримінального процесуального кодексу України

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Печерський районний суд м.Києва

 

До Печерського  районного суду м. Києва

01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 42-А

 

 

 

Скаржник:

ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНИ

Адреса: вулиця Олеся Гончара, 15/3, Київ, 01025

Телефон: 044 278 2925

 

 

Вих. №197

від «08» листопада 2016 року

 

 

СКАРГА

в порядку, передбаченому ст. 303 Кримінального процесуального кодексу України

 

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 303 КПК України, заявник має право оскаржити бездіяльність прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

 

12.10.2016 року ІнАУ поштою направила до Генерального прокурора України Заяву про вчинення кримінального правопорушення за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 162, частиною 3 статті 186, та частиною 1 статті 365 КК України.

Прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення ГПУ С.Калітенком листом від 26.10.2016 року №04/4/2-4506-14 (далі – Лист №04/4/2-4506-14) скаржника було повідомлено про відмову внести відомості за поданою Заявою до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

 

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частина 1 статті 214 КПК України встановлює, що прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Аналогічна норма закріплена в статті 25 КПК України, відповідно до якої прокурор зобов'язаний в межах своєї компетенції розпочати досудове розслідування в кожному випадку безпосереднього виявлення ознак кримінального правопорушення (за виключенням випадків, коли кримінальне провадження може бути розпочате лише на підставі заяви потерпілого) або в разі надходження заяви (повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення, а також вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.

Таким чином, КПК України в імперативному порядку зобов‘язує уповноважену особу на внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою та розпочати розслідування. Інших варіантів відповіді на такі заяви КПК не передбачено.

Враховуючи, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесено відомості про кримінальні правопорушення, зазначені у Заяві Інтернет Асоціації України, вважаємо, що прокурор відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення ГПУ С.Калітенко не виконав своїх обов‘язків, передбачених статтею 25 та частиною 1 статті 214 КПК України, а саме не вніс відомості про кримінальні правопорушення, зазначені у Заяві Інтернет Асоціації України (частина 2 статті 162, частина 3 статті 186 та частина 1 статті 365 КК України), до Єдиного реєстру досудових розслідувань та не розпочав розслідування за ознаками вказаного у Заяві кримінального правопорушення.

 

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 303 КПК України, на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Відповідно до цієї норми, така бездіяльність може бути оскаржена заявником.

Частиною 1 статті 304 КПК України встановлено, що скарги на рішення, дії чи бездіяльність прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту вчинення дії або бездіяльності.

 

Враховуючи викладене та керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 25, 214, 303, 304 КПК України, –

 

ПРОШУ:

 

1.     

Визнати протиправною бездіяльність прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення ГПУ С.Калітенко, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви Інтернет Асоціації України про кримінальне правопорушення;

2.     

Зобов‘язати прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення ГПУ С.Калітенко внести відповідні відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяви Інтернет Асоціації України про кримінальне правопорушення.

 

Додатки:

1)     

 Копія заяви Інтернет Асоціації України про кримінальне правопорушення;

2)     

 Копія листа від 26.10.2016 року №04/4/2-4506-14.

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                               О.Федієнко