Лист №189 від 25.10.2016 ПАТ "Полтаваобленерго" щодо звернення ПП "Кремінь Альянс"

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові правління

ПАТ «Полтаваобленерго»

Засіменко Є.Ю.

 

вул. Старий Поділ, 5,

м. Полтава, 36022

 

 

 

Вих. №189

від «25» жовтня 2016 р.

 

Щодо утримання від демонтажу

телекомунікаційних мереж

ПП «Кремінь Альянс»

 

 

Шановний Євгене Юрійовичу!

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу вжиття ПАТ «Полтаваобенерго» заходів, направлених на недопущення  припинення надання послуг доступу до мережі Інтернет ряду населених пунктів Лохвицького району Полтавської області та утриматись від демонтажу телекомунікаційних мереж, належних ПП «Кремінь Альянс».

Відповідно до Статуту, метою діяльності ІнАУ є сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет та розвитку інформаційно-телекомунікаційних технологій, захист інтересів учасників та сприяння створенню ефективного конкурентного середовища у їх діяльності.

До ІнАУ звернулось ПП «Кремінь Альянс» (або підприємство), яке є одним із учасників ІнАУ, з проханням вплинути на ситуацію, яка склалась у взаємовідносинах із ПАТ «Полтаваобленерго» (або обленерго, ПОЕ) щодо використання місць на опорах ПЛ-0,22-0,38-6-10кВ для розміщення на них ТКМ та/або ЕМ. Зокрема, як свідчать надані копії документів (до прикладу, лист Лохвицької філії обленерго від 02.09.2016 № 13-14-02/1426), обленерго зобов’язує підприємство вирішити питання про демонтаж розміщених телекомунікаційних мереж на 175 опорах в м. Червонозаводське (масив Брисі) та в с. Млини, які, за твердженням обленерго, використовуються підприємством без договору та на 140 опорах протяжністю 5,330 км, так як дія тимчасового договору закінчилась 04.04.2016.

На сьогодні, підприємство не має альтернативи прокладення телекомунікаційних мереж, окрім як з використанням об’єктів енергетичної інфраструктури ПАТ «Полтаваобленерго».

Як свідчать окремі листи з переписки між Лохвицькою філією ПАТ «Полтаваобленерго» та ПП «Кремінь Альянс», то останнє, в межах діючого на той час договору від 05.01.2015 № 150 зверталось з пропозицією складення Акту або доповнення до існуючого Акту, який був додатком до договору, щодо включення самостійно виявлених ліній на опорах обленерго, а також укладення постійного договору. Разом з цим, Лохвицька філія обленерго, своєчасно не розглянувши пропозицію підприємства, листом від 29.01.2016 № 13-14-01-03/158, тобто після закінчення терміну дії договору від 05.01.2015 № 150, звертається з вимогою подання підприємством заяви про «визначення технічної можливості розміщення ТКМ на опорах ПЛ-0,4-6-10кВ Лохвицької філії», а пізніше, – з вимогами демонтажу телекомунікаційних мереж.

Крім цього, з березня 2016 року між підприємством та Лохвицькою філією обленерго триває переписка, зокрема, з питань погодження робочого проекту з розміщення телекомунікаційних мереж на опорах обленерго.

За інформацією ПП «Кремінь Альянс», Полтавським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України розглядається справа № 01-02-50/46-2016 за ознаками порушення ПАТ «Полтаваобленерго» законодавства про захист економічної конкуренції, розпочата за заявою підприємства та інших суб’єктів господарювання та предметом дослідження у якій є вказані вище взаємовідносини.

Відтак, дії обленерго, у разі демонтажу телекомунікаційних мереж, розміщених на опорах ПЛ-0,22-0,38-6-10кВ та за які фактично ПП «Кремінь Альянс» сплачує кошти за умов цієї спірної ситуації, призведуть до припинення діяльності зазначеного суб’єкта господарювання, а, відтак, припинення надання телекомунікаційних послуг абонентам окремих населених пунктів у Лохвицькому районі Полтавської області.

Вказані дії ПАТ «Полтаваобленерго», вважаємо, порушують вимоги Меморандуму про взаємодію та співпрацю між представниками Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, представниками енергетичних компаній, власників об’єктів енергетичної інфраструктури, операторів та провайдерів телекомунікацій, профільних асоціацій, підписаного 01.04.2016.

Враховуючи наведене, ІнАУ звертається до Вас з пропозицією та закликає утриматись від дій, які можуть нанести збитки та матимуть негативні наслідки для здійснення господарської діяльності ПП «Кремінь Альянс», шляхом демонтажу телекомунікаційних мереж, а відтак, залишення частини населених пунктів Лохвицького району Полтавської області без доступу до інформації.

Вдячні за співпрацю та врахування вимог даного листа.

 

 

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                               О. Федієнко