Лист №188 від 25.10.2015 Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв'язку щодо звернення ПП "Кремінь Альянс"

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

 

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань інформатизації та звязку

Данченку О.І.

 

 

 

 

 

Вих. №188

від «25» жовтня 2016 р.

 

 

Шановний Олександре Івановичу!

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

ІнАУ в чергове повідомляє та просить Вашого сприяння у врегулюванні ситуації, яка виникла між оператором телекомунікацій та обленерго при використанні місць на опорах обленерго для розміщення телекомунікаційних мереж у Лохвицькому районі Полтавської області.

Так, до ІнАУ звернулось ПП «Кремінь Альянс» (або підприємство), яке є одним із учасників ІнАУ, з проханням допомоги врегулювати ситуацію, яка виникла з ПАТ «Полтаваобленерго» (або обленерго) щодо використання місць на опорах ПЛ-0,22-0,38-6-10кВ для розміщення на них ТКМ та/або ЕМ. Зокрема, обленерго погрожує підприємству демонтувати розміщені телекомунікаційні мережі на 175 опорах в м. Червонозаводське (масив Брисі) та в с. Млини, які, за твердженням обленерго, використовуються підприємством без договору та на 140 опорах протяжністю 5,330 км, так як дія тимчасового договору закінчилась 04.04.2016.

На сьогодні, підприємство не має альтернативи прокладення телекомунікаційних мереж, окрім як з використанням об’єктів енергетичної інфраструктури ПАТ «Полтаваобленерго».

Як свідчать окремі листи з переписки між Лохвицькою філією ПАТ «Полтаваобленерго» та ПП «Кремінь Альянс», то останнє, в межах діючого на той час договору від 05.01.2015 № 150 зверталось з пропозицією складення Акту або доповнення до існуючого Акту, який був додатком до договору, щодо включення самостійно виявлених ліній на опорах обленерго, а також укладення постійного договору. Проте, як повідомляє підприємство, зазначені дії своєчасно не були виконані з боку обленерго. Разом з цим, Лохвицька філія обленерго листом від 29.01.2016 № 13-14-01-03/158 звертається з вимогою подання підприємством заяви про «визначення технічної можливості розміщення ТКМ на опорах ПЛ-0,4-6-10кВ Лохвицької філії», а пізніше – з вимогами демонтажу телекомунікаційних мереж.

Крім цього, з березня 2016 року між підприємством та Лохвицькою філією обленерго триває переписка, зокрема, з питань погодження робочого проекту з розміщення телекомунікаційних мереж на опорах обленерго.

 

Відтак, демонтаж телекомунікаційних мереж, розміщених на опорах ПЛ-0,22-0,38-6-10кВ, призведе до припинення діяльності зазначеного суб’єкта господарювання, а, відтак, припинення надання телекомунікаційних послуг абонентам окремих населених пунктів у Лохвицькому районі Полтавської області.

За наведених обставин та фактів в діях окремих обленерго, можна вважати, що на сьогодні, Меморандум про взаємодію та співпрацю між представниками Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, представниками енергетичних компаній, власників об’єктів енергетичної інфраструктури, операторів та провайдерів телекомунікацій, профільних асоціацій, підписаного 01.04.2016 (далі – Меморандум про взаємодію та співпрацю), є недієвим.

Крім цього, на виконання вимог Меморандуму про взаємодію та співпрацю, розроблений проект Правил використання об’єктів енергетичної інфраструктури для розміщення телекомунікаційних мереж (далі – Правила), який 19.05.2016 розміщений на веб-сайті НКРЕКП.

ІнАУ листом від 21.06.2016 №104 надано до НКРЕКП зауваження та пропозиції до Правил, які, до сьогодні, залишаються неопрацьованими НКРЕКП. Крім цього, НКРЕКП не ініційовано і проведення робочої зустрічі (наради) з ІнАУ, іншими профільними асоціаціями у сфері телекомунікацій з метою обговорення та опрацювання остаточної редакції Правил.

 

Враховуючи наведене, просимо Вашого сприяння задля припинення ПАТ «Полтаваобленерго» створення штучних перепон ПП «Кремінь Альянс» у діяльності з надання телекомунікаційних послуг та недопущення неправомірного демонтажу телекомунікаційних мереж на території Лохвицького району Полтавської області, а також вжити можливих заходів щодо якнайшвидшого нормативного врегулювання питання розміщення телекомунікаційних мереж на опорах обленерго, зокрема прийняття взаємоузгодженої редакції Правил, про що ІнАУ вже зверталось листом від 13.09.2016 № 155.

 

Заздалегідь вдячні за Вашу допомогу та співпрацю у вирішенні даної ситуації.

 

 

 

З повагою,

 

Голова правління

Інтернет Асоціації України                                                                                О. Федієнко