Лист №18/1-10 від 02.02.2017 ВРУ щодо проекту Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж"

Вихідні реквізити
№18/1-10 від 02.02.2017
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
ВРУ, Верховна Рада України
Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку

Голові Верховної Ради України

Парубію А.В.

 

Голові Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку

Данченку О.І.

 

Голові фракції Партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»

Гриніву І.О.

 

Голові фракції Політичної партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ»

Бурбаку М.Ю.

 

Співголові фракції політичної партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК»

Бойку Ю.А.

 

Голові фракції Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ»

Березюку О.Р.

 

Голові фракції Радикальної партії

Ляшку О.В.

 

Голові фракції Політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «БАТЬКІВЩИНА»

Тимошенко Ю.В.

 

Голові депутатської групи «Воля народу»

Москаленку Я.М.

 

Голові депутатської групи «Партія «ВІДРОДЖЕННЯ»

Хомутинніку В.Ю.

 

 

Вих. №18

від «02» лютого 2017 року

 

Щодо проекту Закону України

«Про доступ до об’єктів будівництва,

транспорту, електроенергетики з метою

розвитку телекомунікаційних мереж»

 

 

Верховною Радою України 20.09.2016 прийнято в першому читанні проект Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» (реєстр № 4159 від 26.02.2016) (далі – проект Закону) ініціаторами якого є Данченко О.І., Семенуха Р.С., Діденко І.А., Лук’янчук Р.В. та інші народні депутати України.

У січні 2017 року Інтернет Асоціацією України було направлено до депутатських фракцій і груп лист за № 02/1-9 щодо необхідності підтримання проекту Закону та з аргументацією нагальності його якнайшвидшого прийняття Верховною Радою України.

Звертаємо Вашу увагу, що подальше відтермінування розгляду цього надзвичайно важливого для забезпечення громадян України якісною телекомунікаційною послугою законопроекту несе шкоду національній безпеці України, оскільки відсутність державного підходу у цій справі не лише гальмує розвиток телекомунікаційних мереж, але й призводить до деградації існуючих мереж.

Яскравою ілюстрацією тому є зменшення показника інтернет-проникнення в Україні (відсоток інтернет-користувачів серед населення країни) протягом 2-го півріччя 2016 року з 66 до 63% (див. «Дані установчих досліджень у IV кварталі 2016» за адресою http://www.inau.org.ua/analytics_vuq.phtml). Цей ганебний для держави і безпрецедентний у світовій історії факт значною мірою є наслідком ігнорування потреб користувачів телекомунікаційних послуг з боку законодавчого органу. При цьому показник інтернет-проникнення, який публікується у регулярних звітах Міжнародного союзу електрозв’язку, є одним з найважливіших показників інноваційного розвитку і інвестиційної привабливості держави.

Враховуючи наведене, просимо Вас якнайшвидше включити проект Закону до порядку денного найближчого пленарного засідання Шостої сесії Верховної Ради України VIII скликання та проголосувати за прийняття Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж».

Також надаємо Зауваження до Висновку Головного науково-експертного управління від 29.08.2016 (додається).

 

Додаток: Зауваження до Висновку Головного науково-експертного управління (далі – Висновок ГНЕУ) від 29.08.2016 на проект Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» (реєстраційний № 4159) на 5 арк.

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                                О.Федієнко

Прикріплені файли
Долучення Size
vyhidnyy_no18_vid_02.02.2017_-_dodatok.docx 24.97 КБ