Лист №162/1-3 від 21.09.2016 щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків» (реєстраційний № 5044 від 26.08.2016)

21.09.2016
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Комітету з питань податкової та митної політики

Южаніній Н.П.

 

 

Голові Комітету з питань

інформатизації та звʼязку

Данченку О.І.

 

 

Голові Комітету з питань бюджету

Павелку А.В.

 

Вих. №162/1-3

від «21» вересня 2016 р.

 

Щодо проекту Закону України

«Про внесення змін до Податкового

кодексу України щодо перегляду

ставок деяких податків»

(реєстраційний № 5044 від 26.08.2016)

 

У Верховній Раді України 26.08.2016 зареєстрований проект закону України за № 5044 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків» (далі – проект Закону), внесений Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до інформації, зазначеної у Пояснювальній записці, проектом Закону передбачається внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок податків з урахуванням індексу споживчих цін та індексу цін виробників промислової продукції, які відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 № 558 у 2016 році прогнозовані на рівні 112,0 та 110,4 відсотка відповідно.

Зокрема, внаслідок запропонованих проектом Закону змін до пункту 254.4 статті 254 Податкового кодексу України, ставки рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін у 2016 році пропонується збільшити на 11-12 відсотків.

Інтернет Асоціацією України (далі – ІнАУ) проаналізовано проект Закону, зокрема, в частині пропозицій збільшення ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (РЧРУ), у зв’язку з чим надаємо наступні пропозиції.

ІнАУ вже неодноразово звертала увагу, зокрема, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, щодо недоцільності та неефективності для ведення господарської діяльності у сфері телекомунікацій дій з боку держави щодо постійного підвищення ставок рентної плати за користування РЧРУ. Натомість, громадські організації та суб’єкти ринку телекомунікацій (користувачі РЧРУ) пропонували звернути увагу на досвід Європейського Союзу у питаннях ефективного державного управління радіочастотним ресурсом, запровадивши справедливий механізм плати за радіочастотний ресурс, що поділятиметься на дві частини: адміністративні платежі (адміністративні витрати на регулювання, моніторинг, контроль, реалізацію тощо) та стимулюючі платежі за частотний ресурс (якщо використовуєш не ефективно – сплачуй за підвищеним коефіцієнтом).

Проте, внесені ІнАУ пропозиції з боку національного регулятора у сфері телекомунікацій залишаються неврахованими.

Разом з цим, черговими запропонованими змінами до пункту 254.4 статті 254 Податкового кодексу України знову пропонується лише підвищення ставок рентної плати за користування РЧРУ.

Підвищення ставок рентної плати за користування РЧРУ, відсутність обґрунтування розмірів ставок та розмірів підвищувальних коефіцієнтів, які планується застосовувати, може призводити до того, що оператори телекомунікацій змушені будуть підвищувати вартість власних телекомунікаційних послуг, що, ймовірно, може призвести до зменшення обсягів їх споживання абонентами або відмови від них. Зазначене, в свою чергу, призведе до неконкурентоспроможності окремих операторів телекомунікацій.

За таких умов, ІнАУ не підтримує запропоновані у проекті Закону зміни до пункту 254.4 статті 254 Податкового кодексу України, та, в чергове, звертаємось з пропозицією ініціювання та розроблення методики розрахунку рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України.

 

Враховуючи наведене, просимо врахувати надані ІнАУ зауваження при розгляді проекту Закону та не погоджувати проект Закону, зокрема, в частині, відповідно до якої пропонується внести зміни до пункту 254.4 статті 254 Податкового кодексу України.

 

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                               О. Федієнко