Лист №130 від 30.07.2015 НКРЗІ щодо внесення змін до законодавства України щодо посилення відповідальності за пошкодження телекомунікаційних мереж

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

Животовському О.М.

 

 

Вих. № 130

від «30» липня 2015 р.

Щодо внесення змін до законодавства України щодо посилення відповідальності за пошкодження телекомунікаційних мереж

 

Шановний Олександре Миколайовичу!

Інтернет Асоціація України (далі - ІнАУ), яка об'єднує понад 180 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою повагу та звертається з наступним.

На початку 2000-х років були прийняті зміни до законодавства України щодо декриміналізації порушень у сфері пошкодження телекомунікаційних мереж та експлуатації автоматизованих електронно-обчислювальних систем. На жаль, останні події в Україні показали, що інформаційне поле може бути використане як засіб впливу на населення, а порушення функціонування телекомунікаційних мереж, мереж телевізійного- і радіомовлення шляхом їх пошкодження чи спотворення інформації в них є одним з пріоритетних завдань терористичних, сепаратистських та радикально налаштованих угруповань, загальною метою яких є дестабілізація мирного життя в країні або її окремому регіоні.  При цьому кінцева мета подібних правопорушників може приховуватися за меркантильними, хуліганськими мотивами або навіть недбалістю.

Отже, досконалість і дієвість норм законодавства, які визначають відповідальність за пошкодження телекомунікаційних мереж, є питанням, яке у повній мірі відноситься до сфери національної безпеки.

З огляду на зазначене пропонуємо зміни до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за пошкодження телекомунікаційних мереж і просимо врахувати ці пропозиції при формуванні проекту законодавчих змін у даній сфері.

Додатки:

1. Пропозиції щодо внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності за пошкодження телекомунікаційних мереж та несанкціоноване втручання в них, на 3 арк.

2. Пояснювальна записка для обґрунтування необхідності внесення змін до законодавства України щодо посилення відповідальності за пошкодження телекомунікаційних мереж, на 1 арк.

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                      О.Федієнко

 

 

 

 

 

Прикріплені файли
Долучення Size
Вихідний_№130._Додаток_1.doc 45.5 КБ