Лист №127 від 20.07.2012 р. Прем'єр-міністру України щодо випадків демонтажу телекомунікаційного обладнання та знищення будинкових розподільчих мереж (БРМ)

20.07.2012
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Прем'єр-міністру України

Азарову М.Я.

 

Копія: Голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим

Могильову А.В.

 

Копія: Голові Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України

Резнікову Г.А. 

 

Копія: Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації України

Яцуку П.П. 

 

 

Вих. № __127__

від _20_ липня 2012 р.

 

Вельмишановний Миколо Яновичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 120 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та висловлює занепокоєння ситуацією з порушення прав вільного доступу громадян України до мережі Інтернет.

Нашу стурбованість викликає той факт, що останнім часом непоодинокими стали випадки демонтажу телекомунікаційного обладнання та знищення будинкових розподільчих мереж (БРМ) операторів та провайдерів телекомунікацій у цілому ряді регіонів України представниками органів місцевої влади та комунальних підприємств під виглядом впорядкування відносин на ринку телекомунікацій. Такі дії часто відбуваються за невтручання або навіть підтримки зловживань з боку правоохоронних органів.

Метою у більшості випадків є перерозподіл телекомунікаційного ринку на користь комунальних підприємств або суб’єктів господарювання, пов’язаних з окремими керівниками органів місцевого самоврядування.

Загальною ознакою таких випадків є створення органами місцевого самоврядування перешкод для укладання або подовження угод провайдерами та операторами телекомунікацій з представниками балансоутримувача або експлуатуючих підприємств на розміщення і обслуговування телекомунікаційного обладнання та мереж з наступним демонтажем обладнання та мереж на основі штучно створених правових підстав.

Показовою є ситуація з провайдером телекомунікацій м. Армянськ Автономної республіки Крим СПД Соломахою Ю.В. (№ 1599 у Списку суб’єктів господарювання, що внесені до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій НКРЗІ), обладнання якого було демонтовано 9-12 липня поточного року, в результаті чого близько 4 тис споживачів м. Армянськ були позбавлені доступу до мережі Інтернет (копія листа СПД Соломахи Ю.В. до ІнАУ на 5 арк. – у додатку).

Такі випадки є свідченням того, що Доручення Президента України від 21.03.2012 р. «Щодо запровадження новітніх технологій у сфері телекомунікацій, які відповідають міжнародним стандартам, забезпечення права вільного доступу громадян до мережі Інтернет», не повною мірою сприймається та виконується представниками органів влади всіх рівнів.

У цій ситуації звертаємось до Вас з наступним:

1. Просимо Кабінет Міністрів України виступити з законодавчою ініціативою про внесення до Закону України «Про телекомунікації» змін щодо заборони без рішення суду демонтажу телекомунікаційних мереж та телекомунікаційного обладнання, які використовуються для надання телекомунікаційних послуг споживачам, та доручити Центральному органу виконавчої влади у галузі зв’язку (Адміністрації Держспецзв’язку) розробити Порядок демонтажу телекомунікаційних мереж.

2. Просимо Вас надати відповідні доручення щодо здійснення необхідних заходів для забезпечення рівних умов діяльності суб'єктів господарювання всіх форм власності у сфері телекомунікацій, виявлення та попередження зловживань при укладанні або подовженні угод провайдерами та операторами телекомунікацій з представниками балансоутримувача або експлуатуючих підприємств на розміщення і обслуговування телекомунікаційного обладнання та мереж. Зі свого боку, ми готові надати інформацію по всіх відомих нам випадках таких порушень.

3. З урахуванням того, що ситуація з демонтажем діючих телекомунікаційних мереж стала можливою в умовах відсутності єдиного, на рівні держави, порядку регулювання всіх відносин між суб’єктами господарювання у сфері телекомунікацій та органами місцевого самоврядування, включаючи технічні, правові питання та питання тарифоутворення, просимо Вас при розгляді проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження «Правил доступу операторів, провайдерів телекомунікацій до будинків, споруд для будівництва, реконструкції та експлуатації будинкових розподільних мереж» врахувати нашу ключову пропозицію щодо необхідності розробки та затвердження єдиної методики розрахунку тарифів за розміщення обладнання  будинкових розподільчих мереж на об’єктах житлового та нежитлового фонду Центральним органом виконавчої влади у галузі зв’язку. На жаль, ця пропозиція ІнАУ та ряду інших профільних об’єднань учасників ринку телекомунікацій не була врахована Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації України, яка розробила даний проект Постанови Кабінету Міністрів України.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                   С.Бойко