Лист №123 від 10.07.2017р. Міністру внутрішніх справ України Авакову А.Б. щодо критичної ситуації, яка склалася через пошкодження кабельних телемереж на мостових переходах та інших об’єктах інфраструктури

Вихідні реквізити
№123
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство внутрішніх справ України

МІНІСТРУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

АВАКОВУ А.Б.

 

 

 

Вих.№123

Від 10 липня 2017р.

 

Щодо критичної ситуації, яка склалася

через пошкодження кабельних телемереж

на мостових переходах та інших об’єктах

інфраструктури

 

Шановний Арсене Борисовичу!

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Наразі, у Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку передано на доопрацювання проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за пошкодження телекомунікаційних мереж) (№ 4497 від 21.04.2016), який має на меті вдосконалення норм законодавства, які визначають відповідальність за порушення, як правил охорони технічних засобів, споруд телекомунікаційних мереж, так і їх пошкодження, що є наслідком, як крадіжок кабелів у лініях зв’язку, елементів телекомунікаційного обладнання, так і інших дій, не пов’язаних із крадіжками.

Крім цього, з ініціативи Комітету з питань інформатизації та зв’язку спільно із Дніпропетровською облдержадміністрацією, територіальними підрозділами органів державної влади та представниками галузі ІКТ 16 червня 2017 року було проведено виїзне засідання, у ході якого обговорено питання крадіжок та пошкодження телекомунікаційного обладнання, як потенційної загрози для національної безпеки. Як було підкреслено, необхідність проведення обговорення такої проблематики зумовлена високою кількістю злочинів, що вчиняються в державі, пов’язаних з крадіжкою та пошкодженням телекомунікаційного обладнання, кабельних, радіорелейних ліній зв’язку, порушенням цілісності колодязів кабельної каналізації електрозв’язку з метою проникнення в них.

Проте, останнім часом збільшились випадки саме навмисного руйнування колодязів кабельної каналізації електрозв’язку, телекомунікаційного обладнання, що має наслідком нанесення значної майнової шкоди як операторам, провайдерам телекомунікацій, так і абонентам, та проявляється у перешкоджанні доступу до інформації, користуванні послугами Інтернет, кабельного телебачення на тривалий час. Розкрадання та пошкодження кабельних телемереж, інших технічних засобів телекомунікацій загрожує системі оповіщення населення, в т.ч. в умовах надзвичайних ситуацій, загрожує належній роботі лікарняних та інших установ, своєчасному реагуванню, за необхідності, працівників інших державних органів. Тобто, існують реальні ризики посягання на основи національної безпеки держави.

З останніх прикладів у м. Київ, такі випадки пошкодження майна найчастіше відбуваються у колодязях кабельної каналізації електрозв’язку біля мостових переходів та вже вказують про можливість існування злочинної групи за налагодженою схемою, яка вчиняє підпали інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку.

Такі дії, на нашу думку, можуть мати ознаки злочинів, передбачених ст. 113 (диверсія) та ст. 258 (терористичний акт) КК України.

У зв’язку з цим потребує посилення організація заходів з попередження надзвичайних подій та протидії незаконного втручання у роботу об’єктів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку, в т.ч. посилення охорони мостових переходів, їх огляд профільними працівниками, та, за можливості, встановлення засобів відеофіксації, що забезпечить сталість функціонування телекомунікаційних мереж. Крім цього, вважаємо, великі мостові переходи через           р. Дніпро, як-то Південний, Дарницький, Московський та міст Патона, потребують цілодобового нагляду та охорони.

Відповідно до пункту 1 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014                   № 401, МВС України є головним органом у системі ЦОВВ, що забезпечує формування та реалізує державну політику, зокрема, у сфері захисту прав і свобод людини та громадянина, власності, інтересів суспільства та держави від злочинних і кримінально-протиправних посягань, боротьби із злочинністю, виявлення кримінальних правопорушень, охорони громадського порядку.

Враховуючи наведене, просимо посилити охорону мостових переходів (мостів) та інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку, яка використовується  для прокладання магістральних, з’єднувальних, розподільних кабельних телемереж та має стратегічне значення для національної безпеки держави.

Крім зазначеного, просимо надати на адресу ІнАУ інформацію у вигляді статистичних даних щодо кількості виїздів та фіксації правопорушень на мостових переходах (мостах), які пов’язані із несанкціонованим втручанням в роботу телекомунікаційних мереж у 2015-2017 роках.

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                                                                                                                         О. Федієнко