Лист №114/1-2 від 02.07.2014 щодо Рішення Запорізької міської ради № 54 від 23.04.2014 р.

02.07.2014
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

В.о. Голови Антимонопольного комітету України

Барашу М.Я.

 

Копія: Міському голові м. Запоріжжя

Сіну О.Ч.

 

 

 

Вих. №114/1-2

Від «02» липня 2014 року

 

 

Щодо Рішення Запорізької міської ради № 54 від 23.04.2014 р. «Про затвердження єдиного порядку укладання договорів встановлення сервітуту з суб’єктами господарської діяльності, які надають телекомунікаційні послуги на об’єктах нерухомого майна на території міста Запоріжжя».

 

Шановний Миколо Яковичу!

 

            Інтернет Асоціація України (далі - ІнАУ), яка об’єднує понад 150 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, більшість з яких є операторами та провайдерами телекомунікацій, засвідчує Вам свою повагу та звертається з наступним.

Рішенням Запорізької міської ради № 54 від 23.04.2014 р. «Про затвердження єдиного порядку укладання договорів встановлення сервітуту з суб’єктами господарської діяльності, які надають телекомунікаційні послуги на об’єктах нерухомого майна на території міста Запоріжжя» (далі - Рішення) були затверджені «Положення про єдиний порядок укладання договорів встановлення сервітуту з суб’єктами господарської діяльності, які надають телекомунікаційні послуги на об’єктах нерухомого майна на території міста Запоріжжя», «Зразок Договору про встановлення сервітуту» та «Розрахунок тарифу сервітуту». Документи розміщені на офіційному порталі Запорізької міської влади за адресою www.meria.zp.ua/test/index.php?id=42&pid=13477 та вступили в дію.

Виконуючи свій статутний обов'язок щодо захисту законних прав та інтересів своїх членів – учасників ринку інформаційно-комунікаційних технологій України, ІнАУ не погоджується з даним Рішенням та вважає його таким, що порушує вимоги законодавства України у сфері захисту економічної конкуренції, з огляду на наступне:

1. При прийнятті Рішення були порушені вимоги частини четвертої статті 20 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», згідно з якими органи влади, органи місцевого самоврядування, органи адміністративно-господарського управління та контролю зобов'язані погоджувати з Антимонопольним комітетом України, його територіальними відділеннями проекти нормативно-правових актів та інших рішень, які можуть вплинути на конкуренцію, зокрема щодо створення суб'єктів господарювання, встановлення і зміни правил їх поведінки на ринку, або такі, що можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції на відповідних ринках.

Вищезазначене Рішення є регуляторним актом та потребує погодження з Антимонопольним комітетом України, оскільки воно спрямоване на правове регулювання господарських відносин, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб, встановлює правила поведінки суб’єктів господарювання на ринку та впливає на конкуренцію.

2. Розрахунок тарифу сервітуту, який є додатком до Рішення, встановлює ціну сервітуту виходячи з діючого в м.Запоріжжі тарифу на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій (за 1 кв.м), з вирахуванням затверджених у тарифі витрат на технічне обслуговування ліфтів, на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем водо-, теплопостачання, водовідведення, зливної каналізації та електроенергію для ліфтів. При цьому не надається жодних аргументів щодо того, яким чином вказані тарифи впливають на формування послуг балансоутримувача щодо надання доступу до інфраструктури споруд для прокладання та експлуатації телекомунікаційних мереж.

До того ж, дані платежі встановлені за кожну квартиру споруди незалежно від того, чи користуються її мешканці відповідними телекомунікаційними послугами, чи ні. Такий підхід за відсутністю економічного обґрунтування та методики визначення тарифів призводить до необґрунтованого завищення витрат суб’єктів господарювання на послугу розміщення, встановлення та експлуатацію телекомунікаційних мереж у житлових будівлях комунальної власності, сприяє монополізації ринку за рахунок надання необґрунтованих переваг тим суб’єктам господарювання, які мають більшу кількість споживачів, та створює штучні перешкоди для виходу на ринок нових суб’єктів господарювання.

 

3. Положення про єдиний порядок укладання договорів встановлення сервітуту з суб’єктами господарської діяльності, які надають телекомунікаційні послуги на об’єктах нерухомого майна на території міста Запоріжжя всупереч законодавству України надає ряд повноважень центральних органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування м.Запоріжжя, зокрема Управлінню з питань транспортного забезпечення та зв’язку Запорізької міської ради та Комісії з моніторингу користування суб’єктами господарювання, що надають телекомунікаційні послуги, послуги зв’язку та інші послуги. Зокрема, йдеться про функцію обліку операторів телекомунікаційних мереж та провайдерів, яка є повноваженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації України.

На нашу думку, чинному законодавству України суперечить також норма Положення щодо надання балансоутримувачами комунального майна міста Запоріжжя інформації підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності про укладені договори з суб’єктами господарської діяльності, які надають телекомунікаційні послуги на об’єктах нерухомого майна, яке знаходиться у комунальній власності.

 

4. Рішення значно ускладнює процедуру укладання Договору про встановлення сервітуту. Впровадження складної процедури узгоджень при укладанні зазначеного Договору створює штучні перешкоди для виходу на ринок нових суб’єктів господарювання та розширення існуючих телекомунікаційних мереж. Такий підхід особливо неприйнятний в умовах взятого Україною курсу на реформування економіки та європейську інтеграцію, що серед іншого передбачає суттєве скорочення кількості дозвільних процедур та їх спрощення.

 

З огляду на зазначене, просимо Вас сприяти скасуванню Рішення Запорізької міської ради № 54 від 23.04.2014 р. «Про затвердження єдиного порядку укладання договорів встановлення сервітуту з суб’єктами господарської діяльності, які надають телекомунікаційні послуги на об’єктах нерухомого майна на території міста Запоріжжя».

 

 

 

З повагою,

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                               Т.Попова