Лист №112/1 від 23.06.2017р. Голові Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку Данченку О.І. щодо пропозицій до проекту ЗУ №4497 від 2016р.

Вихідні реквізити
№112/1
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань інформатизації та зв’язку

Данченку О.І.

 

Копія:

народним депутатам України

Семенуха Р.С., Костенко П.П.,

Діденко І.А., Рибак І.П.,

Лук’янчук Р.В.

Вих. № 112/1

Від 23 червня 2017р.

 

 

Пропозиції до проекту Закону України «Про

внесення змін до деяких законодавчих актів

України (щодо посилення відповідальності

за пошкодження телекомунікаційних мереж)»

(№ 4497 від 21.04.2016)

 

 

Шановний Олександре Івановичу!

            Інтернет Асоціація України висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

            До порядку денного шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання на        20 червня 2017 року було включено розгляд у першому читанні проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за пошкодження телекомунікаційних мереж)» (реєстраційний   № 4497) (далі – проект Закону).

            За результатом голосувань, проект Закону направлено на повторне перше читання.

З наведеного у Законі України «Про основи національної безпеки» терміну «національна безпека» слідує, що інформаційна безпека є невід’ємною складовою національної безпеки України.

Наразі, в Україні прийнято ряд законодавчих актів, направлених на посилення захисту інформаційної безпеки держави, в т.ч. в мережі Інтернет. Проте, майже усі законодавчі ініціативи не направлені на створення умов щодо протидії загрозам цілісності телекомунікаційних мереж операторів телекомунікацій.

Враховуючи наведене, пропонуємо доповнити  статтею 114-2 Розділ 1 «Злочини проти основ національної безпеки України» Кримінального кодексу України про визнання злочином дій шляхом умисного пошкодження телекомунікаційних мереж, а не Розділ XV «Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян» та, відповідно, посилити межі відповідальності за злочин.  

Ці пропозиції були схвалені учасниками конференції «Дні електронних комунікацій» ДЕК-2017, яка відбулась 7-10 червня поточного року у м. Одеса. Підсумкове Комюніке конференції було направлене Вам листом наш вих.№108 від 22.06.2017 р.

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                     О.Федієнко