Лист №02/1-9 від 05.01.2017 ВРУ щодо підтримання проекту Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж»

Вихідні реквізити
№02/1-9 від 05.01.2017
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
ВРУ, Верховна Рада України

Голові Верховної Ради України Парубію А.В.

 

Голові фракції Партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»

Гриніву І.О.

 

Голові фракції Політичної партії

«НАРОДНИЙ ФРОНТ»

Бурбаку М.Ю.

 

Співголові фракції політичної партії

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК»

Бойку Ю.А.

 

Голові фракції Політичної партії

«Об’єднання «САМОПОМІЧ»

Березюку О.Р.

 

Голові фракції Радикальної партії

Ляшку О.В.

 

Голові фракції Політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «БАТЬКІВЩИНА»

Тимошенко Ю.В.

 

Голові депутатської групи «Воля народу»

Москаленку Я.М.

 

Голові депутатської групи «Партія «ВІДРОДЖЕННЯ»

Хомутинніку В.Ю.

 

Вих. №02/1-9

від «05» січня 2017 року

 

Щодо підтримання проекту Закону України

«Про доступ до об’єктів будівництва,

транспорту, електроенергетики з метою

розвитку телекомунікаційних мереж»

 

Верховною Радою України 20.09.2016 прийнято в першому читанні проект Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» (реєстр № 4159 від 26.02.2016) (далі – проект Закону), ініціаторами якого є Данченко О.І., Семенуха Р.С., Діденко І.А., Лук’янчук Р.В. та інші народні депутати України.

Інтернет Асоціацією України (далі – ІнАУ) надано до комітетів Верховної Ради України, до відання яких належить розгляд проекту Закону, пропозиції та зауваження (лист від 28.09.2016 №167/1-5, інформацію див. за ел/адресою: www.inau.org.ua/52.4011.0.0.1.0.phtml) та висловлено позицію щодо підтримки та необхідності прийняття Закону.

Як нам відомо з офіційних джерел, державні органи, також, висловили позицію щодо доцільності прийняття законопроекту за умов доопрацювання окремих положень до другого читання у Верховній Раді України.

Крім того, Рекомендаціями парламентських слухань на тему: «Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору України», схваленими Постановою Верховної Ради України від 31.03.2016 №1073-VIII, у сфері розвитку інформаційної інфраструктури, Верховній Раді України рекомендовано забезпечити пріоритетний розгляд і прийняття проекту Закону України про доступ до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розвитку телекомунікаційних мереж (реєстр. № 4159).

Прийняття Закону сприятиме розвитку телекомунікацій в питанні організації доступу населення до сучасних Інтернет сервісів у сільських регіонах, створить умови щодо підвищення рівня якості життя та наблизить населення України до європейських стандартів користування електронними послугами.

Враховуючи зазначене, ІнАУ підтримує необхідність якнайшвидшого прийняття Закону, яким на державному рівні буде врегульоване питання користування будинковими розподільними мережами та користування елементами інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики, визначено єдині повноваження державних органів та органів місцевого самоврядування та вирішено ряд інших нагальних проблем, які на сьогодні існують у операторів, провайдерів телекомунікацій у доступі до зазначених об’єктів при прокладанні телекомунікаційних мереж.

Зокрема, маємо надію, що з прийняттям Закону, переглядом та прийняттям міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів у відповідність із Законом, значно зменшиться кількість порушень, що має місце по відношенню операторів, провайдерів телекомунікацій, зокрема, в діях окремих обленерго при розміщенні технічних засобів телекомунікацій в/на елементах інфраструктури об’єктів електроенергетики та, що підтверджено відповідними рішеннями органів Антимонопольного комітету України, в діях органів місцевого самоврядування при встановленні правил та умов розміщення телекомунікаційних мереж у/на об’єктах комунальної власності, а також встановленні плати за таку послугу, тощо.

 

Тому Інтернет Асоціація України закликає народних депутатів України до якнайшвидшого прийняття Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» у редакції Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку та з врахування позиції операторів, провайдерів телекомунікацій.

 

Зарані вдячні за розуміння та підтримку!

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                                О.Федієнко