Лист № 99/1-3 від 22.11.2023 Мінцифри, НЦУ та ТОВ «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «АТМОСФЕРА» щодо врегулювання питань розташування ЕКМ та припинення неправомірних дій з боку ТОВ «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «АТМОСФЕРА»

Вихідні реквізити
Вих. № 99/1-3 від 22.11.2023
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство цифрової трансформації України
НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ОПЕРАТИВНО-ТЕХНІЧНОГО УПРАВЛІННЯ МЕРЕЖАМИ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «АТМОСФЕРА»

Віцепрем’єр-міністру з інновацій, розвитку освіти, науки 

та технологій – Міністру цифрової трансформації

ФЕДОРОВУ М.А.

 

Керівнику Національного центру оперативно-технічного 

управління мережами телекомунікацій

ТИТАРЕНКУ О.В.

 

Директору ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ 

«УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «АТМОСФЕРА»

ЯРЧЕВСЬКОМУ О.Г.

Вих. № 99/1-3

від 22.11.2023

 

Щодо сприяння врегулюванню питання розташування 

ЕКМ та припинення неправомірних дій з боку 

ТОВ «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «АТМОСФЕРА»

 

            Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об’єднує понад 220 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, значна частина яких є операторами електронних комунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося з наступним.

            Відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист учасників в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах і організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

            До ІнАУ надійшло звернення від нашого учасника/члена ІнАУ – ТОВ «БІЛІНК» (код ЄДРПОУ 35331174), яке, як постачальник ЕКП/ЕКМ, надає послуги доступу до мережі Інтернет. За повідомленою до ІнАУ інформацією, 17 листопада 2023 року заявником було зафіксовано відсутність електропостачання/відключення живлення на обладнанні, у зв’язку з чим ТОВ «БІЛІНК» зараз не має можливості якісно надавати електронні комунікаційні послуги своїм абонентам за адресою: м. Київ, проспект Берестейський (Перемоги), 67, ЖК San Francisco Creative House. 

            Електронна комунікаційна мережа за вищевказаною адресою побудована ТОВ «БІЛІНК» на законних підставах ще за часів забудови комплексу. 

            З вересня 2023 року ТОВ «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «АТМОСФЕРА» (код ЄДРПОУ 41346932) (далі – Управляюча компанія) за своєю ініціативою, в односторонньому порядку та без пояснення причин повідомила про припинення договірних відносин з ТОВ «БІЛІНК». 

            На такі дії ТОВ «БІЛІНК» надіслав до Управляючої компанії листа від 31.08.2023 № 31/08-01 з пропозицією подальшої співпраці, зокрема, шляхом укладення договору сервітуту (договору з доступу чи іншого). Також, у цьому листі ТОВ «БІЛІНК» повідомило про наявність абонентів та настання негативних наслідків у разі припинення з Управляючою компанією договірних відносин, предметом яких є розташування електронних комунікаційних мереж для надання електронних комунікаційних послуг.

            У відповіді, наданій листом від 13.09.2023 № АТМ-20230913, Управляюча компанія, знову не повідомивши про причини розірвання договірних відносин з ТОВ «БІЛІНК», зазначила, що вважає свої дії відповідними укладеному договору. 

            Щодо укладення договору з доступу, сервітуту, то Управляюча компанія зазначила, що «не є власником (володільцем) інфраструктури будинку за адресою: м. Київ, проспект Берестейський (Перемоги), 67, відповідно не має повноважень для укладення зазначених договорів. Разом з тим, укладення будь-яких інших договорів між нашими підприємствами на даний момент не входить до планів ТОВ «УК «АТМОСФЕРА».

            Для того, щоб у будинку надавати електронні комунікаційні послуги, ТОВ «БІЛІНК», в першу чергу, було вкладено кошти для розгортання мереж, пошуку та задоволення потреб абонентів у наданні якісних електронних комунікаційних послуг. Проте, юридично, відсутній суб’єкт господарювання, який би був уповноважений укласти договір з доступу.

            Відсутність же договору про розташування мереж у житловому будинку має наслідком те, що ці мережі можуть бути будь-ким демонтовані, пошкоджені тощо.

            Внаслідок «небажання» Управляючої компанії продовжувати договірні відносини чи укласти інший договір про розташування електронних комунікаційних мереж, ТОВ «БІЛІНК» зазнає перешкод у здійсненні законної господарської діяльності у сфері електронних комунікацій, а абоненти позбавляються можливості отримувати послугу доступу до мережі Інтернет за цінами та показниками, перевагу яким вони надали, обираючи постачальника послуг – ТОВ «БІЛІНК».

            Відповідно до статті 115 Закону України «Про електронні комунікації», постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг зобов’язані вживати відповідно до законодавства заходів щодо забезпечення сталого функціонування мереж електронних комунікацій, що використовуються для надання електронних комунікаційних послуг в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану. 

            Відповідно до частин першої-другої статті 32 Закону України «Про електронні комунікації», управління електронними комунікаційними мережами та відповідальність за забезпечення їх сталості в умовах надзвичайного та воєнного стану покладається на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах організації спеціального зв’язку, захисту інформації. 

            Відповідно до розпорядження Національного центру оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України (НЦУ) від 16.05.2022 №245 «Про забезпечення роботи технічних засобів та інших елементів мереж електронних комунікацій», задля гарантування надання послуг електронних комунікацій на всій території України у період відсічі збройній агресії російської федерації постачальники електронних комунікацій повинні забезпечити безперервну та безперебійну роботу обладнання, задіяного на мережах електронних комунікацій та зобов’язані, у разі спроби підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності розірвати будь-які договірні відносини щодо розміщення технічних засобів електронних комунікацій, що використовуються для надання електронних комунікаційних послуг, або спроби демонтувати ці засоби – інформувати про це НЦУ.

            Відповідно до власного Положення, Міністерство цифрової трансформації України, зокрема, сприяє розвитку та доступності послуг широкосмугового доступу до Інтернету.

            З огляду на зазначене, просимо:

            Національний центр оперативно-технічного управління мережами електронних комунікацій – вжити заходів щодо забезпечення безперервної та безперебійної роботи електронних комунікаційних мереж ТОВ «БІЛІНК» за адресою: м. Київ, проспект Берестейський (Перемоги), 67, ЖК San Francisco Creative House, а також сприяти відновленню електропостачання/живлення на електронну комунікаційну мережу, розміщену в цьому будинку.

            Міністерство цифрової трансформації України – сприяти врегулюванню відносин з питання укладання договору з доступу між ТОВ «БІЛІНК» та ТОВ «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «АТМОСФЕРА», в т.ч. надати відповідні роз’яснення на адресу Управляючої компанії.   

            ТОВ «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «АТМОСФЕРА» – пояснити причину розірвання в односторонньому порядку договірних відносин з ТОВ «БІЛІНК» та відключення електроживлення на його мережі, розглянути можливість перемовин/досягнення згоди та поновлення договірних відносин з метою забезпечення абонентів/мешканців комплексу електронними комунікаційними послугами.

 

                        Про результати розгляду нашого звернення просимо повідомити.

 

  Додаток: 

  1. Копія листа ТОВ «БІЛІНК» від 31.08.2023 № 31/08-01;

  2. Копія листа ТОВ «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «АТМОСФЕРА» від 13.09.2023 № АТМ-20230913.

 

З повагою

Голова Правління ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ                          Олександр САВЧУК