Лист № 98/1-2 від 30.10.2024 КМУ та Мінцифри щодо відновлення процедури бронювання та визначення критично важливих підприємств, та можливості автоматичного продовження дії бронювань та рішень про визначення критично важливих підприємств

Вихідні реквізити
Вих. № 98/1-2 від 30.10.2024
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Прем'єр-міністр України
Міністерство цифрової трансформації України

Прем’єр-міністру України

ШМИГАЛЮ Д.А.

 

Віцепрем’єр-міністру з інновацій, розвитку освіти, науки 

та технологій – Міністру цифрової трансформації

ФЕДОРОВУ М.А.

Вих. № 98/1-2

від 30.10.2024

 

Щодо відновлення процедур бронювання та визначення 

критично важливих підприємств, а також вирішення 

питання автоматичного продовження дії бронювань та 

рішень про визначення критично важливих підприємств

 

            Інтернет Асоціація України, яка об’єднує понад 220 підприємств галузі інформаційно-комунікаційних технологій, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємось до Вас із проханням якнайшвидше відновити процедури бронювання працівників.

            Зокрема, до нас звертаються члени нашої Асоціації, які повідомляють про зупинення процедур електронного бронювання працівників через портал Дія та Міністерством економіки України.

            Наразі з офіційної інформації від Кабінету міністрів України відомо, що аудит рішень про присвоєння статусу критично важливих підприємств, які були ухвалені в останні чотири місяці, триватиме до 15 листопада. Причина аудиту – аномальне зростання кількості критично важливих підприємств та кількості заброньованих працівників. Щодо призупинення процедур бронювання працівників, то офіційна інформація відсутня.

            Проте, слід відмітити, що ані спеціальним законом, ані іншими нормативно-правовими актами, в т.ч. постановами Кабінету міністрів України, взагалі не визначено можливостей призупиняти процедуру бронювання. Тобто, законодавство визначає процеси бронювання і визначення критично важливих підприємств, як безперервні. Доречно зауважити ще й те, що рішення з означених питань приймались Міністерством економіки України та відповідними ЦОВВ, місцевими органами влади, тому, якщо наразі виникла потреба у органів державної влади перевірити власні ж рішення, то, вважаємо, це ніяким чином не повинно впливати на виробничі процеси бізнесу, життєзабезпечення країни та населення. Крім того, не зрозуміло, чому процеси аудиту, бронювання та визначення критично важливих підприємств не можуть відбуватись як паралельні процеси.

            До прикладу, у своєму зверненні ТОВ «Астра-Львів», яке визначено критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період,  в т.ч. таким, що має важливе значення для галузі національної економіки у сфері цифровізації, зазначає, що термін бронювання двох працівників, які є військовозобов’язаними, закінчується 11.11.2024. Процедура електронного бронювання через портал Дія не працюватиме щонайменше до 15.11.2024, коли має завершитися аудит раніше виданих бронювань. Міністерство економіки України також призупинило процес видачі наказів про бронювання для тих підприємств, які подавались через паперовий варіант для бронювання працівників. За таких умов, суб’єкт господарювання, який визначено критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення, не може забезпечити бронювання своїх працівників. Більше того, з урахуванням відсутності офіційної комунікації з бізнесом з даного питання, суб’єкти господарювання не можуть планувати свою господарську діяльність у сфері електронних комунікацій. Під питанням і забезпечення сталості функціонування електронних комунікаційних мереж, адже до виконання аварійних, налагоджувальних та інших робіт у сфері електронних комунікаційних послуг залучені особи чоловічої статі, бо виконання таких робіт потребує застосування фізичної сили, а також наявності спеціальних знань та досвіду роботи з електронними комунікаційними мережами. 

            Крім того, за інформацією, яка надходить від членів нашої Асоціації, процедура електронного бронювання через портал Дія не стала доступною і після прийняття Протокольного рішення Уряду від 26.10.2024, яким погоджено часткове відновлення бронювання військовозобов’язаних.

            З урахуванням наведеного, звертаємось із проханням терміново відновити процедури бронювання працівників сфери електронних комунікацій та визначення критично важливих підприємств, а також вирішити питання автоматичного продовження дії рішень щодо визначення критично важливих підприємств на рік та продовження дії чинних бронювань працівників в реєстрі «Оберіг» на 60 календарних днів для всіх заброньованих працівників, у яких бронювання закінчуються протягом дії аудиту, тобто з 17 жовтня по 18 листопада 2024 року.

            Це дозволить тимчасово значно зняти навантаження з Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства оборони України та Міністерства економіки України і забезпечити сталість роботи критичної інфраструктури держави.

            Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити письмово.

 

З повагою

Голова Правління ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ                             Олександр САВЧУК