Лист № 97/1-3 від 14.06.2021 Мінцифри, НКРЗІ та Держспецзв'язку щодо запиту на інформацію стосовно змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг

Вихідні реквізити
Вих. № 97/1-3 від 14.06.2021
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство цифрової трансформації України
НКРЗІ, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації
ДССЗЗІ, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України

Віце-прем’єр-міністру –

Міністру цифрової трансформації України

ФЕДОРОВУ М.А.

 

Голові Національної комісії, що здійснює державне

регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

ЖИВОТОВСЬКОМУ О.М.

 

Голові Державної служби спеціального зв’язку

та захисту інформації України

ЩИГОЛЮ Ю.Ф.

 

Вих. № 97/1-3

від 14.06.2021

 

Щодо змін до Правил надання та

отримання телекомунікаційних послуг

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), до складу якої входить понад 220 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, засвідчує Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

З 5 червня 2021 року набули чинності зміни до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України  від 2 червня 2021 року № 562. Цими змінами, підпункт 20 пункту 39 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг змінено та викладено в такій редакції:

«20) використовувати автоматизовані системи розрахунків за послуги, які мають документ про відповідність технічним вимогам та/або вимогам інших нормативно-правових актів у сфері телекомунікацій;».

Враховуючи наведене, просимо Вас надати наступну інформацію:

1. Хто є розробником зазначених змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, а також, коли та де цей проект змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг було оприлюднено для громадського обговорення?

2. Чи вірно ми розуміємо, що «автоматизовані системи розрахунків за послуги» можуть використовувати оператори, провайдери телекомунікацій лише при наданні голосової послуги (див. п. 66 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг)?

3. Який саме «документ про відповідність технічним вимогам» повинен бути в наявності у разі використання оператором, провайдером телекомунікацій автоматизованої системи розрахунків за послуги та ким він видається (за станом на сьогодні)?

4. Зазначте, будь ласка, виключний перелік нормативно-правових актів у сфері телекомунікацій, яким повинні відповідати автоматизовані системи розрахунків за послуги, як про це зазначено у підпункті 20 пункту 39 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг.

5. У тексті змін до підпунктів/пунктів Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг часто застосовується вираз «та/або вимогам інших нормативно-правових актів». З огляду на зазначене, просимо також зазначити виключний перелік нормативно-правових актів у сфері телекомунікацій, які можуть застосовуватись/використовуватись на сьогодні у пункті 20, підпунктах 2 та 8 пункту 36, підпункті 2 пункту 56 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг.

 

Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити письмово.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                      А. Пятніков